کاشت دندان طبیعی

کاشت دندان طبیعی

کاشت دندان طبیعی : دندان طبیعی عضوی است که نقش به سزایی جهت جویدن و تکلم و فرم صورت ایفا میکند و گاها تلاش دانشمندان در مواقع فقدان یک دندان بر این امر بوده است که بتوانند از سلولهای بنیادی برای رشد دندان جدید در بزرگسالان استفاده کنند . دانشمندان دریافته اند که حتی دندانها نیز دارای ذخیره ای از سلولهای بنیادی هستند که در دندانها یافت میشوند . سلول های بنیادی دندان به علت سازگاری با سیستم ایمنی بدن میتواند در بسیاری از زمینه های علم پزشکی کاربرد داشته باشند . یکی از مشکلات کاشت دندان با استفاده از سلولهای بنیادی این است که ممکن است بدن ، آنها را از طریق یک پاسخ ایمنی پس بزند که مطالعات در حال یافتن روشهای محسوسی جهت کاشت دندان با سلولهای بنیادی دندان است و در حال حاضر دانشمندان موفق به رشد دندان در مدل های حیوانی شده اند.

ولی در حال حاضر کاشت ایمپلنت از موارد قابل قبول و کمک کننده در بازسازی فکی و بازسازی ساختار طبیعی دندان و بهبود تکلم و بهبود فرم عضلات جونده فکی به حساب می آید و از تخریب استخوان جلوگیری میکند . در واقع فلز تایتانیوم فلزی است که استخوان آن را دفع نمیکند و بافت استخوانی با آن فیوز میشود ( جوش میخورد ).
در واقع اگر طرح درمان مناسب باشد و متخصص ایمپلنت و جراح لثه و ایمپلنت دارای تبحر و مهارت زیاد باشد و طرح درمان دقیقا متناسب با شرایط بیمار و شرایط فکی و لثه ای بیمار باشد طول عمر یک ایمپلنت طولانی خواهد شد . باید طول و قطر ایمپلنت متناسب با شرایط استخوانی بیمار باشد و طرح درمان کاشت ایمپلنت مربوط به ناحیه قدامی است یا ناحیه خلفی و اینکه آیا ناحیه مورد نظر جهت کاشت ایمپلنت دارای ضخامت کافی لثه یا استخوانی هست یا نه و در صورت عدم کافی بودن لثه چسبنده کافی در آن ناحیه به گرافت و پیوند لثه نیاز پیدا میکند چرا که کمبود لثه چسبنده کافی میتواند در دراز مدت باعث بروز التهلاب و تورم احتمالی در اطراف ایمپلنت بشود .
ضخامت استخوان مناسب اطراف ایمپلنت شخص هم مهم در بقا و طول عمر ایمپلنت میباشد و در صورت عدم کفایت استخوان اطراف ایمپلنت نیاز به پیوند استخوان ضروری میباشد زیرا در دراز مدت در صورت نبود ضخامت کافی استخوان در بر گیرنده اطراف ایمپلنت در فشارهای ناشی از جویدن ، تحلیل استخوان بروز پیدا میکند و طول عمر ایمپلنت کوتاه خواهد شد و همین امر اهمیت مشاوره قبل از کاشت ایمپلنت و مراجعه به یک متخصص لثه یا متخصص فک و صورت را جهت حصول نتیجه مناسب را نشان میدهد.

مرکز تخصصی ما با حضور متخصص جراح لثه و کاشت ایمپلنت با مشاوره دقیق و طرح درمان مناسب و با تجربه بالا به علت کاشت تعداد بالایی از ایمپلنت طی بیش از یک دهه تجربه برای بیماران مختلف و بیماران خاص و بیماران دیابتی و بیماران با مشکلات قلبی و عروقی و بیماران با مشکلات کلیوی و به خصوص افراد مسن ، آماده ارائه خدمات تخصصی در زمینه کاشت ایمپلنت و درمانهای جانبی مربوط به ایمپلنت میباشد.

به اشتراک گذارید :

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست های مرتبط

ایمپلنت یا روکش

ایمپلنت بهتره یا روکش؟!

یکی از سوالات متداول کاربران این است که ایمپلنت بهتره یا روکش؟ افرادی که قصد دارند دندان های از دست رفته خود را جایگزین کنند

ایمپلنت فرانسوی، کیفیت ایمپلنت فرانسوی

ایمپلنت فرانسوی چیست؟

ایمپلنت دندان یک روش کاربردی برای جایگذاری دندان های از دست رفته است. با توجه به کاربرد بسیار ایمپلنت، کشورهای مختلفی ایمپلنت را تولید می