ایمپلنت کامل فک بالا و پایین

ایمپلنت کامل فک بالا و پایین یکی از درمانهایی است که اخیرا بسیار پر طرفدار میباشد. زیرا بیمارانی با سنین مختلف وجود دارند که به دلایل متعدد دندان های خود را از دست داده اند که معمولا به چند دلیل گرایش شدید به ایمپلنت فول موس پیدا کرده اند . روش کاشت ایمپلنت میتواند بصورت روش معمول جراحی یا بصورت ایمپلنت پانچ باشد کمه البته تبحر و مهارت و تجربه جراحی در اجرای روش پانچ اهمیت بسیار دارد. به طور مثال یا در اثر حادثه دندان خود را از دست داده اند و دوست دارند مانند حالت قدیم خود شوند و یا به علت عدم رضایت از دندان مصنوعی قدیم تمایل زیاد به ایمپلنت دندان دارند.

قیمت ایمپلنت کامل فک بالا و پایین

عوامل مختلفی باعث تعیین قیمت ایمپلنت کلی فک بالا و پایین میشود از جمله کشیدن ریشه های دندان های پوسیده که این کشیدن ها میتواند بصورت کشیدن معمولی و یا بسته به شرایط ریشه دندانی ، جراحی نسج نرم یا بصورت جراحی نسج سخت باشد.  بازسازی و تقویت استخوان دو فک و یا جراحی و لیفت سینوس فک بالا میتوان ذکر کرد.

هزینه هر فک در سال 14002 از 160 ملیون تومان به بالا میباشد که با توجه به برندهای مختلف و درمانهای مکمل هزینه افزایش پیدا میکند.

مراحل ایمپلنت کامل فک بالا و پایین

ابتدا درخواست عکس کلی و اسکن سه بعدی میشود که باید بیماران عزیز باید از مراکز رادیولوژی تهیه کنند. سپس به همراه عکس مشاوره حضوری داشته باشند تا اینکه جراح معالج وضعیت و نحوه بسته شدن فک را بررسی نماید. سپس به کمک ابزارهای دقیقتر طراحی  دیجیتال بررسی های لازم انجام میشود و در صورت نیاز گایدها و راهنماهای جراحی تهیه میشود و تعداد و نواحی مورد نیاز جهت کاشت مورد بررسی قرار میگیرد.

در اینجا نکته ای که دارای اهمیت است بررسی تاریخچه پزشکی و سلامت بیمار میباشد و جراح باید از داروهای مصرفی و شرح حال پزشکی بیمار کاملا مطلع و آگاه باشد و بعد از طی این مراحل امکان کاشت وجود خواهد داشت که میتوان در بعضی از مواقع به کمک تکنیک پانچ و یا فرش ساکت ( کشیدن دندان و کاشت همزمان ایمپلنت ) استفاده نمود. البته نکته مهم در این زمینه مهارت و تجربه جراح متخصص دارای اهمیت است.

ایمپلنت فول موس با لیزر

لیزر نور متمرکز شده و تقویت شده ای است که بصورت همگرا  و تک موج میباشد که میتوان در کاشت ایمپلنت کامل فک از آن بهره جست زیرا لیزرتراپی  در چند جلسه باعث افزایش سرعت جوش خوردن ایمپلنت به استخوان و همچنین جلوگیری از تورم و خونریزی میشود و کیفیت استخوان اطراف ایمپلنت را ارتقا میبخشد.

دکتر شهرام اسعدی با سابقه کاشت ایمپلنت بیش از 30 هزار واحد از سال 1388 تا کنون و با دارا بودن بورد تخصصی جراحی لثه و کاشت ایمپلنت و همچنین با دارا بودن مدرک فلوشیپ لیزر آماده درمان تخصصی بیماران عزیز در زمینه جراحی لثه و جراحی دندان های نهفته و تقویت استخوان و جراحی کاشت ایمپلنت و درمانهای لیزر در زمینه جراحی لثه میباشند.

ایمپلنت کامل فک بالا و پایین

ایمپلنت کامل فک بالا و پایین،یا همان “All-on-4″، یک روش پیشرفته در زمینه ترمیم دندان است که توسط دکتر پاولو مالو، یک دندانپزشک معروف اهل پرتغال، توسعه یافته است. این روش برای افرادی که تعداد زیادی از دندان های خود را از دست داده اند یا دچار مشکلات جدی دندانی هستند، مناسب است. ایمپلنت ها در این روش بر پایه چهار پیچ قرار می گیرند که به طور زاویه دار در هر فک (بالا یا پایین) کاشته می شوند. این پیچ ها یک ساختار پایه را فراهم می کنند تا بتوانند دندان ها را ترمیم کنند و استحکام و ثبات بیشتری در استخوان داشته باشند.

یکی از ویژگی های منحصر به فرد این روش، عدم نیاز به جراحی پیوند استخوان است. به طوری که اگر استخوان کافی برای کاشت ایمپلنت استاندارد موجود نباشد، ایمپلنت هایAll-on-4 به راحتی می توانند مشکل را حل کنند. این روش دارای دندان های ثابت است که به صورت دائمی در محل خود قرار می گیرند؛ بنابراین مشکلات ناشی از دندان های مصنوعی جلوگیری می شود.

ایمپلنت کامل فک بالا و پایین برای چه کسانی مناسب است؟

ایمپلنت کامل فک پایین و بالا یا روش all-on-۴ یک راه حل موثر برای افرادی است که همه یا بیشتر دندان های خود را از دست داده­اند. این روش برای افراد زیر مناسب است:

  • افرادی که همه یا بیشتر دندان های خود را از دست داده اند.
  • افرادی که تراکم و حجم استخوان فک آن­ها کاهش پیدا کرده است.
  • افرادی که از دندان های مصنوعی استفاده می کنند و مشکلاتی مانند عدم ثبات و راحتی نداشتن دندان های مصنوعی را تجربه می کنند.

در هر صورت، اگر تراکم و حجم استخوان به قدری کاهش پیدا کرده باشد که نتوان ایمپلنت را در بافت استخوان نصب کرد، روش all-on-۴ مناسب نخواهد بود و باید از ایمپلنت زیگوماتیک استفاده شود.

ایمپلنت کامل فک

مزایای ایمپلنت کامل فک بالا و پایین

ایمپلنت کامل دهان یک روش پیشرفته در زمینه کاشت دندان است و مزایای فراوانی دارد که از جمله آن­ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • ایمپلنت کامل فک بالا و پایین، طی یک جلسه انجام می شود و دندان های جدید در عرض چند ساعت در جایگاه خود قرار می گیرند. این به افراد امکان می دهد که بلافاصله پس از انجام ایمپلنت، از دندان های جدید خود استفاده کنند.
  • در روش ایمپلنت کامل فک بالا و پایین، برای جایگزینی کل فک، به جای استفاده از ۸ ایمپلنت، تنها ۴ ایمپلنت نیاز است. در نتیجه هزینه ایمپلنت فک بالا و پایین کاهش یافته وآسیب کمتری به بافت های اطراف فک وارد می­شود.
  • ایمپلنت کامل دهان به دلیل قرارگیری مستقیم در استخوان فک، از نظر ظاهر و عملکرد، طبیعی ترین روش برای جایگزینی دندان های از دست رفته است، که این امکان را به بیمار می دهد که به طبیعی ترین شکل ممکن از دندان های جدید خود استفاده کند.
  • ایمپلنت کامل دهان در مقایسه با روش های دیگر، نیاز کمتری به پیوند استخوان دارد، که این امر فرآیند روند درمانی را کم دردتر و سریع تر می کند.
  • با استفاده از ایمپلنت کامل فک پایین و بالا، مشکلاتی مانند ساییدگی، اصطکاک روی لثه ها و دیگر مشکلات مربوط به پروتزهای دندان مصنوعی، کاملاً از بین می روند، که این امر به بیمار احساس راحتی و طبیعی بودن می دهد.

ایمپلنت کامل فک بالا و پایین چقدر طول میکشد؟

به طور کلی مدت زمان ایمپلنت کامل فک بالا و پایین برای هر شخص متفاوت است و به عواملی مانند تراکم استخوان فک و سلامت عمومی فرد بستگی دارد. اگر تراکم استخوان فک شخص مناسب باشد، می توان از ایمپلنت های فوری استفاده کرد و فرایند را به طور قابل توجهی کوتاه تر کرد؛ اما اگر تراکم استخوان فک مناسب نباشد، پروسه  کامل ممکن است تا ۷ ماه یا بیشتر زمان ببرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد روند ایمپلنت و هزینه ایمپلنت فک بالا و پایین به مطب دکتر شهرام اسعدی مراجعه کنید.

ایمپلنت کلی دندان روشی است برای بازسازی کل فک که نیاز به تبحر و تجربه بالایی دارد.

زیرا در موارد ایمپلنت با تعداد کمتر به علت وجود معیارهای دندانهای مجاور، امکان کاشت راحتتر میباشد.

همچنین در مواردی که هدف کاشت یک یا چند واحد محدود میباشد ارتفاع صورت و فضای بین فکی مشخص میباشد ولی در مواردی که هدف بازسازی کل فک میباشد بررسی وضعیت ارتفاع فکی و نواحی کاشت ایمپلنت نیاز به مهارت و تجربه و علم کافی میباشد.

فیلم کامل کاشت ایمپلنت دندان بدون شکافتن لثه و بدون بخیه و بدون درد و خونریزی زیر 4 دقیقه توسط دکتر شهرام اسعدی .

جراحی و کشیدن دندان نهفته از کام به همراه تقویت استخوان و کاشت همزمان ایمپلنت توسط دکتر شهرام اسعدی .

کشیدن 5 دندان و کاشت همزمان 4 واحد ایمپلنت به روش فرش ساکت توسط دکتر شهرام اسعدی .

معمولا در این افراد به علت کشیده شدن دندانها در زمانهای گذشته تقویت استخوان لازم میباشد زیرا ناحیه دندان کشیده شده دچار تحلیل استخوان میشود و گاهی نیاز به جراحی سینوس لیفت نیز هستیم.

نکته مهم در اینجا این است که دلیل کشیدن دندان باید مشخص شود. زیرا گاهی دلیل کشیده شدن دندان میتواند به علت پوسیدگی عمیق دندان و یا در اثر شکستگی دندان و یا در اثر بیماری لثه و لق شدن دندان باشد.

کاشت 16 واحد ایمپلنت به همراه جراحی سینوس لیفت و پیوند استخوان در یک نوبت جراحی توسط دکتر شهرام اسعدی.

ایمپلنت کلی دندان

ایمپلنت کلی دندان

در صورتیکه بی دندانی به علت بیماری لثه یا لق شدن دندان باشد احتمال تقویت استخوان بالاتر میرود که این تقویت استخوان میتواند بصورت پودر استخوان و یا بلوک استخوانی باشد.

در اینجا دندان های شکسته شده و یا پوسیده را باید به کمک کشیدن و یا جراحی نسج نرم و یا جراحی نسج سخت خارج نمود.

فیلم ایمپلنت کلی دندان

نکته مهم بعدی اینکه باید به بیماران تاکید کرد که رعایت بهداشت دهان در افرادی که بی دندان کامل هستند بیشتر باید باشد و عواملی مانند بهداشت ضعیف ،مصرف دخانیاتف مصرف الکل و یا داشتن بیماری های زمینه ای مانند: دیابت تاثیر منفی بر سلامت لثه و استخوان و ایمپلنت دارد.

کشیدن دندان و کاشت همزمان ایمپلنت برای بیمار عزیزی که مشکل قلبی و دیابت داشتند در یک نوبت جراحی توسط دکتر شهرام اسعدی.

 

 

توصیه بسیار مهم:

در افرادی که هدفشان بازسازی کل فک میباشد اکیدا توصیه میشود، جهت بررسی شرایط و سلامت لثه و استخوان با متخصصین لثه یا پریودونتیست مشاوره به عمل آورند

تا در دراز مدت درگیر بیماری های لثه و تخریب استخوان بعد از کاشت ایمپلنت نگردند.

کشیدن دندان ها و جراحی سینوس لیفت همزمان با کاشت ایمپلنت ها در یک نوبت جراحی توسط دکتر شهرام اسعدی.

کشیدن دندان و کاشت همزمان ایمپلنت به روش فرش ساکت توسط دکتر شهرام اسعدی .

دکتر شهرام اسعدی با دارا بودن بورد تخصصی جراحی بیماری لثه و کاشت ایمپلنت و با داشتن فلوشیپ لیزر و با داشتن سابقه ی کاشت بالغ بر 30 هزار واحد ایمپلنت از سال 1388 تا کنون

در مراکز مختلف مانند کلینیک سلامت و دیابت تابان آماده ارائه مشاوره تخصصی و همچنین درمان بیماری های عزیزان میباشند.

کاشت 8 واحد ایمپلنت فک بالا به روش پانچ در یک نوبت جراحی توسط دکتر شهرام اسعدی .

ایمپلنت کلی دندان

قیمت ایمپلنت کامل دندان

هزینه ایمپلنت کلی دندان تحت تاثیر تعداد ایمپلنت های کاشته شده  و روکش های بین ایمپلنت ها ( پونتیک ها ) و تقویت استخوان و نیاز به تقویت سینوس لیفت میباشد.

همچنین برند انتخابی نیز بر روی هزینه تمام شده ایمپلنت کلی دندان تاثیر مستقیم دارد.

قطعا به علت اینکه بیماران علاقه شدیدی دارند که دندان های کاشته شده دارای طول عمر طولانی باشد، باید قبل از کاشت ایمپلنت مشاوره های لازم را با متخصصان مربوطه داشته باشند

تا بعد از کاشت دچار مشکلات مختلف همچون تحلیل لثه و استخوان و از دست رفتن ایمپلنت نشوند وحتما در این زمینه متخصصان لثه  راهنمای خوبی برای عزیزان میباشند.

زیرا متخصصان لثه علم کافی در مورد شرایط لثه و استخوان و از همه مهتر تبحر لازم بابت بیماری های لثه ای و بازسازی استخوان را دارا میباشند.

 

به اشتراک گذارید :

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست های مرتبط

بعد از جراحی لثه چی بخوریم؟، بعد از لیفت لثه چی بخوریم

بعد از جراحی لثه چی بخوریم؟

یکی از مهمترین سوالاتی که بسیاری از بیماران و مراجعه کنندگان از پزشک خود سوال می کنند این است که بعد از جراحی لثه چی

دندان لترال چیست، عکس دندان لترال، لترال یعنی چه

دندان لترال چیست؟

دندان های لترال، که به عنوان دندان های کناری یا جانبی نیز شناخته می شوند، نقش مهمی در جویدن، گفتار و زیبایی لبخند دارند. این