ایمپلنت دیجیتال چیست؟

کاشت ایمپلنت دیجیتال

ایمپلنت دیجیتال چیست ؟

ایمپلنت دیجیتال روشی است که به کمک ابزار و وسایل کامپیوتری انجام میشود تا موقعیت و مکان کاشت ایمپلنت و همچنین زاویه ای که ایمپلنت قرار است در استخوان کاشته شود مشخص میگردد.

این روش دقت کاشت را بالا میبرد و سرعت کاشت ایمپلنت را در زمان جراحی افزایش میدهد.

گرافی قبل و بعد از کشیدن دندان ها و کاشت همزمان 16 واحد ایمپلنت به همراه جراحی سینوس لیفت و پیوند استخوان در یک نوبت جراحی.

 

تفاوت ایمپلنت دیجیتال و معمولی

معایب ایمپلنت دیجیتال

از معایب ایمپلنت دیجیتال این است که نیاز به یک یا دو جلسه مراجعه جهت طراحی قبل از کاشت ایمپلنت دارد و همچنین به علت بهره گیری از دستگاهها و وسایل پیشرفته ، هزینه درمان نسبت به جراحی معمولی افزایش میابد.

به کمک این دستگاههای پیشرفته و کامپیوتر، گاید جراحی ساخته میشود که این دو مورد از بارزترین موارد تفاوت ایمپلنت دیجیتال و معمولی میباشد. این گاید بیانگر موقعیت کاشت ایمپلنت و زاویه ی کاشت آن نسبت به استخوان میباشد و این روش برای جراحهای مبتدی و یا تازه کار و دندانپزشکان عمومی بسیار کاربردی و مفید میباشد.

کاشت 16 واحد ایمپلنت به همراه پیوند استخوان و جراحی سینوس در یک نوبت جراحی توسط دکتر شهرام اسعدی.

تفاوت ایمپلنت دیجیتال و معمولی

 

خارج از صحبت های گفته شده تجربه و مهارت جراح و طرح درمان مناسب از مهمترین عوامل کاشت ایمپلنت دندان میباشد که البته در اینجا بهداشت بیمار و عدم استعمال دخانیات و الکل و عدم داشتن بیماری های زمینه ای مانند دیابت و انتخاب برند مناسب نیز اهمیت دارد.

دکتر شهرام اسعدی با تجربه کاشت بیش از 30 هزار واحد ایمپلنت و با دارا بودن بورد تخصصی جراحی و بیماری های لثه آماده ارائه مشاوره و خدمات به بیماران عزیز میباشد.

ایمپلنت دیجیتال روشی است که در آن دقت کاشت ایمپلنت بالا میرود و نواحی مورد نیاز جهت کاشت ایمپلنت مشخص میگردد.

فیلم کاشت ایمپلنت پانچ بدون شکافتن لثه و بدون بخیه و بدون درد و خونریزی در یک نوبت جراحی توسط دکتر شهرام اسعدی.

 

فیلم کامل کشیدن دندان و کاشت همزمان ایمپلنت به روش فرش ساکت در یک نوبت جراحی توسط دکتر شهرام اسعدی.

 

 

فیلم کامل کاشت ایمپلنت دندان به روش پانچ تکنیک بدون شکافتن لثه و بدون بخیه در یک نوبت جراحی.

 

 

ایمپلنت فلزی است که از آلیاژ تایتانیوم تشکیل شده است که دارای تطابق بالا جهت جوش خوردن با استخوان میباشد و بعد از کاشت ایمپلنت در استخوان بعد از گذشت چند ماه به مرور استخوان به ایمپلنت جوش میخورد. البته جوش خوردن ایمپلنت در فک پایین نسبت به فک بالا سریعتر میباشد.

کشیدن دندان ها و کاشت ایمپلنت به تعداد 16 واحد به همراه جراحی سینوس لیفت باز و پیوند استخوان در یک نوبت جراحی توسط دکتر شهرام اسعدی.

کاشت ایمپلنت دیجیتال

عمر ایمپلنت دیجیتال

عمر ایمپلنت دیجیتال به عوامل مختلفی همچون:

 • بهداشت بیمار
 • سلامتی جسمی بیمار
 • تبحر جراح
 • برند و کیفیت ایمپلنت
 • عدم مصرف دخانیات و الکل بستگی دارد

ایمپلنت دندان آلیازی است از جنس تایتانیوم که هر شرکت سازنده پروسه ای جهت ساخت و تهیه ایمپلنت طی میکند.

هدف از طی کردن این پروسه ها ثبات و استحکام بالاتر ایمپلنت و افزایش عمر ایمپلنت میباشد. عوامل مختلفی باعث افزایش طول عمر ایمپلنت میشود.

فیلم کاشت ایمپلنت به روش ایمپلنت پانچ بدون شکافتن لثه و بدون بخیه و بدون درد و خونریزی در یک نوبت جراحی توسط دکتر شهرام اسعدی

ایمپلنت دیجیتال

هدف از ایمپلنت دیجیتال، بالا بردن دقت جهت کاشت ایمپلنت میباشد.

در ایمپلنت دیجیتال به کمک ابزارهایی خاص و به کمک کامپیوتر قطعاتی ساخته میشود که گاید یا راهنمایی برای کاشت ایمپلنت میباشد.

این گایدها در زمان کاشت بر روی ناحیه مورد نظر قرار میگیردن تا زاویه و محل کاشت ایمپلنت مشخص گردد. البته باید خاطرنشان کرد این روش جهت کاشت کل فک موثرتر و کاربردی تر میباشد.

ایمپلنت دیجیتال نسبت به روش معمول دارای هزینه های بیشتر میباشد زیرا نیاز به تهیه قطعات خاص دارد ولی در کل زمان جراحی ما را کاهش میدهد ولی قبل از جراحی نیاز به یک الی دو جلسه اضافی جهت بررسی و تهیه گاید میباشیم.

عکس قبل و بعد از کاشت 16 واحد ایمپلنت به همراه جراحی سینوس لیفت و پیوند استخوان در یک نوبت جراحی توسط دکتر شهرام اسعدی .

 

روشهای مختلفی جهت کاشت ایمپلنت در استخوان وجود دارد مانند:

 • کاشت ایمپلنت دیجیتال
 • کاشت ایمپلنت پانچ
 • کاشت ایمپلنت به روش فرش ساکت
 • ایمپلنت به روش معمول

در روش معمول ابتدا لثه شکافته شده و ایمپلنت درون استخوان کاشته میشود.

در روش ایمپلنت دیجیتال با بهره گیری از کامپیوتر ناحیه مورد نظر جهت کاشت ایمپلنت مشخص میگردد.

در روش کاشت ایمپلنت پانچ بدون اینکه لثه شکافته شود ایمپلنت کاشته میشود، در نتیجه نیازی به بخیه نمیباشد و جراحی کاملا بدون درد و خونریزی میباشد.

در روش فرش ساکت همزمان دندان ها کشیده میشوند و ایمپلنت ها کاشته میشوند.

دکتر شهرام اسعدی که دارای بورد تخصصی جراحی لثه و کاشت ایمپلنت و فلوشیپ لیزر میباشند و با ارائه تکنیک پانچ یا ایمپلنت فوری مانند گذشته آماده خدمت گزاری به همه عزیزان میباشند.

در ادامه فیلم جراحی کاشت ایمپلنت بدون بخیه و شکافتن به روش پانچ را میتوانید مشاهده کنید.

 

مزایای ایمپلنت دیجیتال

در این روش سرعت طرح درمان و مشخص کردن ناحیه مورد نظر کاشت سریعتر مشخص میشود و در کامپیوتر شرایط موجود مورد بررسی قرار میگیرد.

ولی در روش معمول این دقت عمل به آن میزان وجود ندارد و سرعت مشخص کردن ناحیه مورد نظر جهت کاشت کمتر میباشد .

قیمت ایمپلنت دیجیتال

با توجه به بهره گیری از سیستم های کامپیوتری و مراحل لابراتواری پیشرفته، قیمت و هزینه ایمپلنت دیجیتال نسبت به ایمپلنت معمولی بیشتر میباشد.

زیرا در ایمپلنت معمولی نسبت به دیجیتال فاقد ابزار و وسایل پیچیده میباشد و قیمت ایمپلنت معمولی نسبت به ایمپلنت دیجیتال ارزانتر میباشد.

در ایمپلنت معمولی لثه شکافته شده و بعد از کاشت ایمپلنت لثه بخیه میخورد. ولی در ایمپلنت های دیجیتال به علت وجود گایدهایی سرعت کاشت ایمپلنت بیشتر میباشد و به دلیل بهره گیری از همین ابزار و وسایل هزینه آن نسبت به ایمپلنت معمولی بالاتر است.

ایمپلنت دیجیتال

ایمپلنت دیجیتال، یک فناوری پیشرفته در حوزه دندان پزشکی است که با استفاده از فناوری های سه بعدی و دیجیتالی، امکان طراحی، تولید و اعمال ایمپلنت های دندانی را بدون نیاز به جراحی سنتی فراهم می کند. در این روش، ابتدا با استفاده از تصاویر سه بعدی از دهان و فک بیمار، یک مدل دیجیتال از استخوان فک و موقعیت دقیق رشته های عصبی و سایر ساختارهای مهم تهیه می شود. سپس، ایمپلنت دندان به دقت در محل مورد نظر قرار می­گیرد. در واقع این عمل به کمک روش های برش حداقلی و بدون بخیه انجام می شود.

عوارض ایمپلنت دیجیتال شامل عفونت های اطراف جراحی، عدم تطابق با بافت های اطراف یا مشکلاتی مانند درد می­شود که با انتخاب متخصص مناسب می­توانید احتمال بروز عوارض را از بین ببرید.

ایمپلنت دیجیتال برای چه کسانی مناسب است؟

ایمپلنت دیجیتال مناسب افرادی است که به دنبال راهکاری مدرن، دقیق و کم درد برای جایگزینی دائمی دندان های گم شده خود هستند. این روش برای افراد زیر مناسب است:

 • افرادی که دارای سلامت دهان و لثه هستند و توانایی مراقبت از دندان های خود را دارند.
 • اشخاصی که استخوان فک قوی و سالمی دارند و در صورت نیاز، قابلیت پاسخگویی در برابر پیوند استخوان را دارند.
 • کسانی که وضعیت عمومی سلامتی بدنی خود را کنترل می­کنند.
 • افرادی که مراقبت­های پس از ایمپلنت را رعایت می­کنند و معمولا برای معاینه­ پس از عمل به متخصص لثه مراجعه می­کنند.
 • افرادی که قادر به ترک سیگار برای مدت ۲ هفته قبل و بعد از ایمپلنت دیجیتال هستند.

تفاوت ایمپلنت دیجیتال با معمولی

ایمپلنت دیجیتال نسبت به ایمپلنت معمولی دارای تفاوت­هایی است که برای بیماران اهمیت دارد.

 1. این روش نیاز کمتری به جراحی و بخیه زنی دارد، که باعث کاهش درد و سرعت بهبودی می شود.
 2. با استفاده از تکنولوژی سه بعدی، دقت در قرارگیری ایمپلنت دیجیتال بسیار بیشتر است که این موجب بهبود کیفیت و عملکرد ایمپلنت می شود.
 3. با توجه به اینکه در این روش، جراحی بسیار سطحی است، معمولاً با درد کمتری همراه خواهد بود که این مورد برای بیماران نکته مهمی است.
 4. زمان عمل ایمپلنت دیجیتال معمولا بسیار کمتر از روش های معمولی است، که این امر به صرفه جویی در زمان و هزینه بیماران کمک می کند.
 5. قیمت ایمپلنت دیجیتال در تهران نسبت به سایر روش­ها متفاوت است. برای اطلاع از قیمت دقیق باید توسط دندانپزشک معاینه شوید.

البته این روش با عوارضی  نیز همراه است که می­توانید برای اطلاع دقیق از عوارض ایمپلنت دیجیتالی به متخصص دندان و لثه مراجعه کنید؛ همچنین می­توانید قبل از هر گونه تصمیم فیلم ایمپلنت دیجیتال را مشاهده کنید.

بهترین ایمپلنت دیجیتال

مزایای ایمپلنت دیجیتال چیست؟

ایمپلنت دیجیتال نسبت به سایر روش­ها موثرتر و کاربردی­تر است. مزایای ایمپلنت دیجیتال عبارتند از:

 • کاشت ایمپلنت با دقت بالاتر
 • کاهش برش ، درد و خونریزی
 • کوتاه شدن دوره نقاهت
 • افزایش سرعت مراحل درمان
 • ایجاد ایمپلنت های دندانی بسیار طبیعی
 • بهبود اعتماد به نفس
 • امکان کاشت چندین پایه ایمپلنت در یک جلسه
 • روش مناسب برای بیماران دیابتی
 • عدم نیاز به بخیه و برش های عمیق
 • بازگشت به فعالیت روزمره بلافاصله بعد از کاشت
 • جلوگیری از تحلیل استخوان فک
 • روش درمانی مناسب برای افراد با استخوان فک کم
 • ذخیره سازی آسان اطلاعات و داده های مرتبط با ایمپلنت برای دندانپزشکان

قیمت ایمپلنت دیجیتال در تهران متفاوت است و به عوامل مخلفی مانند تجربه متخصص، تعداد دندان و… بستگی دارد. در هر صورت نگران این هزینه نباشید چون در مقابل مزیت­هایی که دارد بسیار ناچیز است.

ایمپلنت دیجیتال چقدر زمان میبرد؟

یکی از سوالات رایج در مورد این روش،  این است که ایمپلنت دیجیتال چقدر زمان می­برد؟ در روش ایمپلنت دیجیتال، زمان کاشت دندان به حداقل می رسد، به طوری که دندانپزشک معمولا می تواند کاشت هر پایه را در کمتر از ۳۰یا حتی ۱۵ دقیقه انجام دهد. این برخلاف جراحی ایمپلنت معمولی است که در اغلب موارد چندین ساعت طول می کشد. برای درک بهتر پیشنهاد می­کنیم فیلم ایمپلنت دیجیتال را مشاهده نمایید.

 

 

به اشتراک گذارید :

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

پست های مرتبط

انواع روکش دندان، انواع روکش دندان برای زیبایی، بهترین نوع روکش دندان

بررسی کامل انواع روکش دندان

دندان ها به عنوان یکی از آسیب پذیرترین اعضای بدن، همواره تحت تأثیر عوامل مختلفی هستند که می تواند منجر به آسیب و تخریب آن