ایمپلنت بهتره یا بریج؟

فرق ایمپلنت و بریج دندان، ایمپلنت بهتره یا بریج؟

افرادی که به دلایل مختلف یک یا چند دندان خود را از دست داده اند همواره این سوال را می پرسند که برای جبران و جایگزینی دندان های از دست رفته ایمپلنت بهتره یا بریج؟ موارد ذکر شده جزو روش های کاشت دندان به حساب می آیند و هر کدام می توانند مزایا و معایب یا ویژگی مربوط به خود را داشته باشند. همانطور که می دانید از دست رفتن دندان ها می تواند مشکلات شدیدی برای افراد به وجود بیاورد، به همین دلیل بهتر است برای غذا خوردن بهتر و افزایش اعتماد به نفس یکی از بهترین راه ها را جهت جایگزینی این دندان ها انتخاب کنید. در این مطلب قصد داریم در مورد فرق ایمپلنت و بریج دندان برای شما صحبت کرده و آنها را با یکدیگر مقایسه کنیم.

معرفی ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان را می توانیم جزو روش های تقریباً دائمی جهت جایگزین کردن دندان های از دست رفته معرفی کنیم. به عبارتی این روش نوعی پروتز کاشتی به حساب می آید و به دلیل طبیعی بودن، چهره جذاب و زیبا برای افراد ایجاد می کند. در واقع ایمپلنت دارای قسمت های مختلفی از جمله یک میله کوچک پیچی است که در استخوان فک فرو رفته و قسمت های مختلف و بیرونی ایمپلنت را در دهان محکم نگه می دارد. این روش چندین سال است که انجام شده و در کشورهای مختلف جهان مخصوصاً ایران طرفداران زیادی دارد.

فرق ایمپلنت و بریج دندان، ایمپلنت بهتره یا بریج؟

بریج دندان چیست؟

برای اینکه بهتر متوجه شوید ایمپلنت بهتره یا بریج نیاز است تا در مورد بریج دندانی بیشتر بدانید. بریج نیز همانند ایمپلنت یک روش کاشت و جبران دندان های از دست رفته است. با این تفاوت که در این روش نیاز است تا یک یا دو دندان کناری تراشیده شوند تا بریج بهتر در لثه قرار بگیرد. به عبارتی بریج یک روش مستقل نیست و برای اینکه به خوبی انجام شود نیاز است تا قسمت های مختلفی از دندان های کناری تراشیده شود تا با این کار بتوان بریج را راحت تر در لثه محکم کرد.

مهمترین تفاوت ها و شباهت های ایمپلنت با بریج

پس از اینکه یکسری اطلاعات کلی در مورد ایمپلنت و بریج به دست آوردید نیاز است تا با تفاوت و شباهت های آنها نیز آشنا شوید تا در مواقع لزوم و زمانی که به دندانپزشک مراجعه می کنید، بتوانید روش مناسب را انتخاب کنید. مهمترین تفاوت ها و شباهت های این دو عبارت است از:

شباهت های بریج و ایمپلنت

از مهمترین شباهت های بریج و ایمپلنت که نیاز است از آنها اطلاع داشته باشید می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

  • هر دو گزینه نقش مهمی در داشتن لبخندی زیبا و افزایش اعتماد به نفس شما دارند.
  • هر دو روش از قسمت ها و اجزای مختلفی تشکیل شده اند که نیاز است تا در داخل لثه فرو رفته و محکم شوند.
  • از هر دو روش برای جبران دندان های افتاده و از دست رفته برای همه افراد و در هر سن و سالی استفاده می کنند.
  • هر دو روش نیاز به گذراندن دوره نقاهت جهت نتیجه گیری بهتر دارند.

تفاوت و فرق ایمپلنت و بریج دندان

مهم ترین تفاوت های ایمپلنت و بریج عبارت هستند از:

  • ایمپلنت زمان بسیار زیادی احتیاج داشته و تقریباً نیاز به چند هفته است تا پایه یا پیچ آن در استخوان فک جوش بخورد؛ اما بریج به زمان کمتری احتیاج داشته و معمولاً پس از گذشت دو یا سه جلسه کار آن تمام می شود.
  • انجام بریج سبب آسیب به دندان های کناری شده و در صورتی که این دندان ها سالم باشند ممکن است در کمترین زمان از بین بروند؛ اما ایمپلنت آسیبی به دندان ها وارد نکرده و به عنوان یک روش مستقل به حساب می آید.
  • عمل بریج نسبت به ایمپلنت بسیار راحت تر است. در واقع بریج را به عنوان یکی از آسان ترین روش ها جهت پر کردن جای دندان های خالی و از دست رفته معرفی می کنند، اما ایمپلنت یا کاشت یک روش وقتگیر و پیچیده است.
  • اگر بخواهیم بیشتر توضیح دهیم ایمپلنت بهتره یا بریج باید بگوییم که ایمپلنت به دلیل استفاده از پایه های فلزی محکم، دوام و ماندگاری بیشتری نسبت به بریج دارد. در هنگام مقایسه این دو مورد می توانیم متوجه شویم که ایمپلنت مقاومت و استحکام زیادتری دارد.
  • هنگام بررسی فرق ایمپلنت و بریج دندان می توان به راحتی متوجه شد که بریج هزینه بسیار کمتری برای شما ایجاد می کند. در صورتی که هزینه ایمپلنت در بیشتر کشورهای جهان مانند ایران نسبت به روش های دیگر زیادتر است.

فرق ایمپلنت و بریج دندان، ایمپلنت بهتره یا بریج؟

سخن پایانی

پس از اینکه متوجه شدید ایمپلنت بهتره یا بریج جهت انجام این کار و دریافت مشاوره تخصصی نیاز است تا یک پزشک مطمئن و شناخته شده را انتخاب نمایید؛ به این منظور ما به شما دکتر شهرام اسعدی را پیشنهاد می کنیم.

دکتر اسعدی اقدام به انجام ایمپلنت دیجیتال برای مراجعه کنندگان خود کرده و با کمک تجهیزات پیشرفته روز دنیا و با دقت تمام بهترین نواحی را جهت کاشت ایمپلنت مشخص می کند. برای داشتن دندان های زیبا و جهت حفظ و بهبود سلامت توصیه می کنیم از روش های مناسب از جمله ایمپلنت جهت جایگزینی دندان های افتاده و از دست رفته خود استفاده کنید تا با این کار کیفیت زندگی خود را نیز افزایش دهید.

به اشتراک گذارید :

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست های مرتبط

بعد از جراحی لثه چی بخوریم؟، بعد از لیفت لثه چی بخوریم

بعد از جراحی لثه چی بخوریم؟

یکی از مهمترین سوالاتی که بسیاری از بیماران و مراجعه کنندگان از پزشک خود سوال می کنند این است که بعد از جراحی لثه چی

دندان لترال چیست، عکس دندان لترال، لترال یعنی چه

دندان لترال چیست؟

دندان های لترال، که به عنوان دندان های کناری یا جانبی نیز شناخته می شوند، نقش مهمی در جویدن، گفتار و زیبایی لبخند دارند. این