عصب کشی با لیزر

عصب کشی با لیزر

عصب کشی با لیزر فرایندی است که طی آن عوامل عفونی از داخل کانال ریشه حذف میگردد که بدان روت کانال تراپی هم میگویند.

برای بهره جستن از لیزر از تیپ بسیار ظریف جهت ورود به داخل کانال استفاده میشود تا پاکسازی و استریل کردن داخل ریشه توسط لیزر انجام گردد.

ریسک عفونت، تورم و درد بعد از عصب کشی با لیزر حذف میگردد. این درمان تاثیر مطمئن تری جهت حذف باکتری از کانال ریشه دارا میباشد.

قیمت عصب کشی با لیزر

عصب کشی درمانی است که طی آن باکتری و میکروب های داخل کانال به کمک وسایل خاص خارج میگردد.

گاهی به علت بسته بودن کانال ها و یا دارا بودن انحنای شدید انتهای ریشه عصب کشی دشوار میشود و در صورت عدم درمان مناسب ممکن است عصب کشی بصورت ناقص انجام گردد.

بعد از اتمام تخلیه کانال ها از باکتری و مواد بافتی ریشه ، مواد مخصوصی جایگزین میگردد و هدف از این امر ممانعت از ورود مجدد باکتری ها و عوامل بیماری زا به داخل ریشه میباشد.

عوامل مختلفی بر قیمت عصب کشی اثرگذار میباشد که شامل دندان های خلفی و قدامی و تعداد کانال های دندانی میباشد.

قطعا درمان عصب کشی با لیزر نسبت به روش های قدیمی به علت استفاده از تکنولوژی و دستگاه های جدید و ابزار خاص قیمت بالاتری دارد.

عوارض لیزر دندان

هر درمانی دارای مزایا و معایبی میباشد. در صورت عدم تجریه کافی توسط دندانپزشک و استفاده نامناسب از لیزر میتواند آثار تخریبی بر روی دندان و بافت لثه داشته باشد.

عوارض عصب کشی با لیزر

هر درمانی میتواند دارای عارض جانبی و یا اثرات منفی باشد.

در صورتیکه کانال ریشه ها تنگ باشد و یا دسترسی به ریشه ها سخت باشد و یا اینکه ریشه دارای انحنای شدید باشد ، این احتمال وجود دارد که عصب کشی بصورت ناقص انجام گردد. در نتیجه بقایای مواد عفونی و بافتی موجود در داخل کانال دندان باعث بروز عفونت و چرک و یا آبسه و یا کیست میگردد.

در صورتیکه این عوارض اتفاق بیفتد درمان عصب کشی مجدد ضروری به نظر میرسد. البته در صورت عدم امکان درمان ریشه جهت جلوگیری از افزایش تخریب استخوان و ایجاد کیست توصیه به کشیدن دندان و جایگزینی آن با ایمپلنت میشود.

البته ضروری میباشد که قبل از اقدام به کشیدن دندان با متخصص ریشه مشورت نهایی انجام گردد.

فیلم کشیدن دندان و کاشت همزمان ایمپلنت به روش فرش ساکت در یک نوبت جراحی توسط دکتر شهرام اسعدی.

 

به اشتراک گذارید :

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست های مرتبط

ایمپلنت یا روکش

ایمپلنت بهتره یا روکش؟!

یکی از سوالات متداول کاربران این است که ایمپلنت بهتره یا روکش؟ افرادی که قصد دارند دندان های از دست رفته خود را جایگزین کنند

ایمپلنت فرانسوی، کیفیت ایمپلنت فرانسوی

ایمپلنت فرانسوی چیست؟

ایمپلنت دندان یک روش کاربردی برای جایگذاری دندان های از دست رفته است. با توجه به کاربرد بسیار ایمپلنت، کشورهای مختلفی ایمپلنت را تولید می