ایمپلنت دندان | ایمپلنت کامل فک بالا و پایین

انواع ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان را میتوان از نگاه های متفاوتی دسته بندی کرد.

در این مقاله سعی کردیم که ایمپلنت دندانی را بر اساس مواد تشکیل دهنده، ساختار ایمپلنت، تکنیک و روش های کاشت دسته بندی کنیم که شما بتوانید یک نگاه اجمالی از انواع ممکن ایمپلنت داشته باشید.

کاشت 3 واحد ایمپلنت به روش پانچ توسط دکتر شهرام اسعدی بدون شکافتن لثه و بدون بخیه و بدون درد و خونریزی.

کاشت ایمپلنت دو فک به همراه جراحی سینوس لیفت و پیوند استخوان در یک نوبت جراحی توسط دکتر شهرام اسعدی.

کشیدن دندان ها و کاشت ایمپلنت ها به همراه جراحی سینوس لیفت و پیوند استخوان در یک نوبت جراحی توسط دکتر شهرام اسعدی.

ایمپلنت دندان آلیاژی است از جنس تایتانیوم که دارای سطح رزوه دار میباشد که با بدن انسان سازگاری دارد و دارای طول عمر و ماندگاری بالایی است.

در قدیم برای بیمارانی که دچار بی دندانی میشدند از پروتز متحرک و یا بریج استفاده میشد.

پروتز متحرک باعث ایجاد محدودیت در خوردن غذا و تکلم میشود و همچنین به مرور این پروتز باعث آسیب به بافت استخوانی و لثه زیرین خود میشود که به دنبال آن شاهد تحلیل استخوان و به هم ریخته شدن فرم صورت هستیم.

در بریج یا پل باید دندان های مجاور تراشیده شود تا دندان ثابت بر روی آن ناحیه قرار بگیرد که از معایب اصلی آن تراش دندان های مجاور و تحلیل استخوان در ناحیه دندان کشیده شده میباشد.

ایمپلنت در واقع معجزه قرن میباشد زیرا علاوه بر جلوگیری از آسیب دیدگی دندان های مجاور و عدم نیاز به تراش آنها باعث حمایت دندان های مجاور نیز میشود که طول عمر دندان های مجاور نیز افزایش پیدا میکند و همچنین تحلیل استخوان و تحلیل لثه نیز کنترل میشود و از به هم ریختگی فرم صورت ممانعت به عمل می آید.

طراحی ایمپلنت دندان

طراحی ایمپلنت به دو صورت میکرومکانیکال و ماکرومکانیکال میباشد.

طراحی میکرومکانیکال

در این طراحی تغییراتی بر روی خاصیت ایمپلنت اعمال میشود که هدف اصلی آن افزایش استحکام ایمپلنت درون استخوان میباشد از جمله این تغییرات شامل اسید زدن به سطح ایمپلنت و زبر کردن سطح آن به کمک ایجاد فرو رفتگی ها در سطح ایمپلنت میباشد و یا افزودن هیدروکسی آپاتیت و یا اسپری کردن تایتانیوم بر روی سطح ایمپلنت میباشد که این ایجاد برجستگی ها نیز باعث افزایش سطح تماس ایمپلنت با استخوان میشود که به نوبه خود باعث ثبات ایمپلنت میگردد.

طراحی ماکرومکانیکال

در این طراحی نمای ظاهری ایمپلنت بصورت استوانه ای شکل و یا مخروطی شکل طراحی میشود که هر کدام کاربردهای ویژه خود را دارند.

یه طور مثال طراحی مخروطی شکل برای نواحی مناسب میباشد که دندان تازه کشیده شده است و این نوع ایمپلنت دارای تطابق بهتری با سطح استخوان میباشد و طراحی استوانه ای در نواحی که استخوان دارای تراکم کمتر میباشد مناسب میباشد مانند نواحی خلفی فک بالا که دارای استخوان نرمتری میباشد.

اقدامات قبل از کاشت ایمپلنت دندان

قبل از هر کاری لازم است بیمار پرسش نامه ای که در اختیارش قرار داده شده است را به طور کامل مطالعه کرده و آن را پر کند و در صورت استفاده از هرگونه دارویی و یا داشتن هر بیماری جراح خود را مطلع نماید.

جراح لازم است قبل از شروع درمان به کمک گرافی های مربوطه بیمار را معاینه کند و در صورت داشتن هر نوع مشکل از جمله بیماری های لثه ای و عفونت دندانی در برطرف نمودن آن همت گمارد و در صورت وجود عفونت در انتهای ریشه دندان های مجاور ناحیه ایمپلنتی بیمار را جهت درمان دندان های مجاور راهنمایی نماید.

جراحی باید به کمک عکسهای مربوطه ضخامت و ارتفاع استخوان را بررسی کرده و  نوع ایمپلنت و سایز مناسب را برای بیمار انتخاب نماید.

فرایند جراحی و کاشت ایمپلنت دندان

معمولا این جراحی با بیحسی موضعی انجام میشود و در صورتیکه بیمار دارای فشار خون یا مشکلات دیگر باشد میتوان از بیحسی های مخصوص استفاده نمود.

در صورتیکه اضطراب بیمار بالا باشد توصیه میشود یک آرامبخش قبل از جراحی استفاده شود تا طی درمان اضطراب از بین برود.

معمولا در صورتیکه دندان کشیدنی باشد، دندان کشیده شده و ایمپلنت در همان جلسه با روش فرش ساکت کاشته میشود که خارج کردن دندان بسته به شرایط میتواند بصورت کشیدن معمولی و یا جراحی نسج نرم دندان و یا جراحی نسج سخت دندان باشد که در صورتیکه ریشه داخل استخوان باشد باید لثه کنار زده شده تا دسترسی بهتری جهت خارج کردن ریشه پیدا کنیم. در صورتیکه ریشه دارای عفونت فعال باشد کاشت ایمپلنت به تعویق می افتد.

مراقبتهای بعد از جراحی ایمپلنت

توصیه میشود در چند ساعت اولی که هنوز اثر بیحسی موضعی وجود دارد از خوردن مواد جویدنی پرهیز گردد.

داروهای تجویز شده را در سر وقت خود مصرف نمایید و در صورت تجویز آنتی بیوتیک سر وقت خود و تا آخر استفاده شود تا خطر عفونت به حداقل برسد.

در صورت بروز درد و یا تورم مسکن باعث جلوگیری از عوامل ذکر شده میشود.

رژیم غذایی در هفته اول بعد از جراحی باید نرم باشد و از خوردن غذاهای سفت خودداری گردد زیرا هم باعث تشدید درد و همچنین باعث آسیب به ایمپلنت میشود.

در 24 ساعت اول بعد از جراحی استفاده از کمپرس یخ توصیه میشود زیرا این کمپرس علاوه بر کاهش درد و خونریزی باعث کاهش تورم نیز میشود.

در صورت داشتن بخیه 24 ساعت بعد از جراحی توصیه میشود که به کمک گاز استریل آغشته به دهانشویه اطراف بخیه تمیز گردد و این امر باعث جلوگیری از تجمع مواد غذایی و باکتری های اطراف ایمپلنت میشود و همچنین این امر باعث کاهش بوی بد دهان ناشی از جراحی میشود.

نکته بسیار مهم اینکه به مدت دو هفته بعد از جراحی استفاده از الکل و دخانیات کاملا ممنوع میباشد زیرا علاوه بر افزایش خطر عفونت شاهد درد و تورم بعد از جراحی میباشیم که به دنبال آن احتمال آسیب به ایمپلنت افزایش میابد.

انواع ایمپلنت از نظر مواد تشکیل دهنده

برای سالهای متمادی، تقریباً تمام ایمپلنت های دندانی از ماده ای به نام تیتانیوم تهیه شده اند. اما با ظهور فناوری های نوین، هم اکنون مواد مختلفی برای انواع ایمپلنت استفاده میشود.

این مواد با توجه به خصوصیات فیزیکی و شیمیایی موثر در تحقیقات بالینی بر روی افراد مختلف، توانسته که با توجه به شرایط گوناگون بیماران از مواد مختلفی استفاده شود.

چنین خصوصیاتی شامل ریز ساختار و ترکیب سطح کاشت است.

ترجیحاً، مواد انواع ایمپلنت باید سازگار با زیست محیط بوده و همچنین باید در برابر خوردگی و شکستگی مانند یک دندان طبیعی مقاوم باشند.

کاشت 16 واحد ایمپلنت به همراه جراحی سینوس لیفت و پیوند استخوان در یک نوبت جراحی توسط دکتر شهرام اسعدی .

انواع ایمپلنت دندان

مواد ایمپلنت تیتانیوم

ساخته شده از فلز تیتانیوم و به عنوان متداول ترین نوع مواد کاشت دندان محسوب می شود.

ویژگی بزرگ آن در سال 1950 کشف شد که ایمپلنت های ساخته شده از فلز تیتانیوم به رشد استخوان به صورت مستقیم منجر می شود.

یعنی وقتی این فلز در تماس با استخوان قرار می گیرد مزاحمتی برای استخوان ایجاد نکرده و اجازه میدهد که استخوان در اطراف آن رشد کند. پیوند استخوان با ایمپلنت یکی از مهم ترین بخش های فرایند ایمپلنت به حساب می آید.

گرافی قبل و بعد از کشیدن 14 دندان و کاشت همزمان 11 واحد ایمپلنت به همراه جراحی وسینوس لیفت و پیوند استخوان در یک نوبت جراحی توسط دکتر شهرام اسعدی که بعضی از دندان ها بصورت معمولی کشیده شد و بعضی از آنها بصورت نسج نرم دندان  و تلاش بر این بود که هیچگونه آسیبی به استخوان وارد نشود تا امکان کاشت همزمان وجود داشته باشد.

 

انواع ایمپلنت دندان

انواع ایمپلنت دندان

مواد ایمپلنت زیرکونیا

برخلاف تیتانیوم، زیرکونیا اختراع اخیر است. به عنوان آینده دارترین مواد کاشت دندان در نظر گرفته می شود.

مواد کاشت دندان زیرکونیا در اوایل دهه 1990 مورد استفاده قرار گرفت. اما با این وجود هنوز تیتانیوم بیشتر از زیرکونیا مورد استفاده قرار میگیرند.

انواع ایمپلنت دندان

به طور کلی کاشت انواع ایمپلنت به دو روش عمده صورت میگیرد.

این دو روش اندواستیل (Endosteal) و ایمپلنت‌های ساب پریواستیل نام دارند که هر کدام از اینها نیز به چندین روش مختلف تقسیم میشود. در ادامه به تشریح هر یک از این موارد خواهیم پرداخت.

کاشت ایمپلنت به روش پانچ بدون شکافتن لثه و بدون بخیه و بدون درد و خونریزی در یک نوبت جراحی توسط دکتر شهرام اسعدی.

 

 ایمپلنت‌ های اندواستیل (Endosteal)

عموم عمل های ایمپلنت با استفاده از این روش انجام میشود.

در این روش یک پایه از جنس تیتانیوم و به اسم فیکسچر در داخل استخوان فک قرار میگیرد و به کمک رابطی به اسم  اباتمنت، تاج دندان به فیکسچر متصل میشود.

این روش که بهترین روش ایمپلنت دندانی شناخته میشود، شباهتی بسیاری هم از لحاظ ظاهر و هم کاربرد نسبت به دندان های طبیعی دارد و از طول عمر بسیار بالایی برخوردار میباشد.

این روش نیز به زیر دسته های مختلفی تقسیم میشود که در ادامه به برخی از آنها اشاره شده است.

کاشت 16 واحد ایمپلنت به همراه جراحی سینوس لیفت و پیوند استخوان در یک نوبت جراحی توسط دکتر شهرام اسعدی.

 

انواع ایمپلنت دندان

 

 تعویض تک دندان

در بیشتر مواقع کاشت انواع ایمپلنت فقط با یک دندان اتفاق می افتد.

در همین راستا، بسیار مهم اس که شما بلافاصله پس از، از دست دادن دندانتان اقدام به کاشت ایمپلنت کنید. چونکه با ایجاد فاصله در کاشت دندان ممکن است که شرایط مساعد دندانی شما از بین رفته و نیازمند پیوند استخوان و لثه شوید که این امر پروسه کاشت ایمپلنت شما را طولانی تر خواهد کرد.

در نتیجه در صورت احتیاج به جایگزینی یک دندان، این روش بهترین گزینه برای شما میباشد و اگرچه نیازمند پیوند چند دندان مجاور هستید، ممکن است روش ذکر شده چندان کار ساز نیوده و شما نیازمند روش های بعدی باشید.

 تعویض چندین دندان مجاور با روش بریج

استفاده از بریج دندانی میتواند زمان و هزینه شما را برای کاشت چند دندان مجاور کمتر کند.

همانطور که از اسم این روش پیداست(بریج = پل) برای جایگزینی چند دندان از دو پایه استفاده میشود و دندان ها بیشتری میتواند در وسط پل و بدون پایه در دهان بیمار قرار گیرد.

لازم به ذکر است از آنجایی که این روش به دلیل خطراتی نظیر افتادگی استخوان و لثه، و همچنین وجود زمینه عفونت در قسمت پل و عدم استحکام کافی، چندان مورد توصیه پزشکان و متخصصان نمیباشد.

کاشت ایمپلنت همزمان با کشیدن دندان ها و جراحی سینوس لیفت در یک نوبت جراحی توسط دکتر شهرام اسعدی.

 

پروتز ایمپلنت یا All on 4

اگر اکثریت یا تمامی دندان های قوس بالا یا پایین خود را از دست داده اید، میتوانید از پروتز ثابت ایمپلنت جهت بازیابی همگانی آنان استفاده کنید.

این روش نیز مانند روش دوم اما در مقیاس بزرگتری انجام میشود.

دندان های مصنوعی به دلیل لغزنده بودن ممکن است کارایی لازم و کیفیت مناسب را دارا نباشند، و این روش یکی بهترین روش های ممکن برای جایگزین کردن چنین دندان هایی میباشد.

لازم به ذکر است که این روش نیز مانند روش دوم ممکن است که توصیه متخصصان جهت شرایط دندانی شما نباشد.

 ایمپلنت‌ های ساب پریواستیل (Subperiosteal Implants)

اما ساب پریواستیل که برای دندان هایی که توده استخوان کافی فک را ندارند طراحی شده است. در این روش ایمپلنت زیر لثه و بر رو استخوان ک قرار میگیرد.

همانطور که گفته شد این روش مناسب افرادی که توده استخوانی کافی نداشته و همچنین از شرایط پیوند استخوان برخوردار نیستند استفاده میشود.

کشیدن دندان ها وکاشت همزمان 16 واحد ایمپلنت به همراه جراحی سینوس لیفت و پیوند استخوان در یک نوبت جراحی توسط دکتر شهرام اسعدی.

 

انواع ایمپلنت دندان

مراحل انواع ایمپلنت دندان

در مرحله جراحی کاشت ایمپلنت، سه عمل مهم روی دندان شما انجام میشود.

 1. قرار دادن پایه ایمپلنت (فیکسچر)
 2. رابط فیکسچر و تاج دندان (اباتمنت)
 3. نصب تاج

در مرحله اول، به کمک بی حسی موضعی محل ایمپلنت بی حس میشود.

به محض اثر دارو ، متخصص برشی در لثه شما ایجاد می کنند و استخوان را در معرض دید قرار می دهند.

با ایجاد برش در محل ، دندانپزشک از یک مته استفاده می کنند، که باعث ایجاد فضای در استخوان برای پیچ ایمپلنت می شود.

( نگران نباشید، مته بسیار کم صد میباشد، بنابراین اگر بی هوش نیستید برای این روش نباید ترسی داشته باشید).

در فضای ایجاد شده، پایه ایمپلنت یا فیکسچر به همراه رابط تاج و دندان در جای خود قرار می گیرند.

ممکن است برش لثه شما بسته به اندازه، دو یا چند بخیه دریافت کند.

لازم به ذکر است که تکنیک پانج که یکی از روش های کاشت ایمپلنت میباشد، برش لثه اتفاق نمی افتد.

کشیدن دندان و کاشت همزمان ایمپلنت برای بیمار عزیزی که مشکل دیابت و مشکل قلبی داشتند در یک نوبت جراحی.

 

انواع تکنیک های کاشت ایمپلنت

   کاشت ایمپلنت فوری

یکی از تکنیک‌های مورد تقاضای بیماران درخواست کاشت فوری ایمپلنت می‌باشد که پروسه زمانی دسترسی به تاج دندان کوتاه میشود.

در زمانی که ریشه، غیر قابل نگهداری باشد می‌توان هم‌زمان دندان را خارج کرد و درمان کاشت ایمپلنت را انجام داد.

و در واقع ایمپلنت نقش ریشه دندان را خواهد داشت، که به این روش فرش ساکت یا کاشت فوری ایمپلنت می گویند.

حسن روش کاشت ایمپلنت فوری دندان ، کاهش زمان درمان و بهبود لثه و حفظ استخوان اطراف ایمپلنت می باشد.

ولی در شرایط وجود آبسه و عفونت فعال ،تخریب استخوانی زیاد و یا لثه اطراف ایمپلنت به حد کفایت وجود نداشته باشد ( لثه کراتینیزه )،

امکان کاشت فوری ایمپلنت وجود نخواهد داشت.

   کاشت مینی دندان (MDI)

این روش که جزء تکنیک های کم تهاجمی قرار میگیرد، دارای پایه نازک تری به نسبت روش های معمولی میباشد.

 

ایمپلنت با لیزر برای بیماران دیابتی

با بهره گیری از لیزر در محیط دهانی بروز عفونت به طور محسوس کاهش یافته و لیزر توانایی افزایش خونرسانی به نواحی جراحی شده را دارد.

با توجه به خاصیت میکروب کشی (باکتری سیدال) باعث جلوگیری از عفونت در دهان میشود.

از محاسن دیگر لیزر در افراد دیابتی، کاهش دوره درمانی ایمپلنت می باشد که خود همین امر به نتیجه بخش بودن درمان ایمپلنت کمک می کند.

البته این نکات به همراه مهارت متخصص در زمینه بیماریهای دهان و لثه در موفقیت درمان و جراحی‌های لثه موثر میباشد.

مزایای کاشت ایمپلنت دندان

 • ایمپلنت شبیه دندان طبیعی میباشد
 • عمر بالای ایمپلنت
 • جلوگیری از تخریب استخوان فک
 • گفتار طبیعی را بازمیگرداند
 • ایمپلنت، دندان های مجاور را ثابت نگه می دارند
 • ایمپلنت های دندانی می توانند شما را از بیماری لثه در امان نگه دارند
 • کاشت دندان می تواند از افتادگی صورت و پیری زودرس جلوگیری کند

پیوند استخوان در انواع ایمپلنت

انواع ایمپلنت  دارای 3 جزء فیزیکی اصلی میباشد که این سه قسمت به ترتیب فیکسچر، رابط و تاج دندانی میباشد.

فیکسچر که پابه ایمپلنت دندانی به حساب می اید نگهدارنده تاج دندانی میباشد و نیازمند پیوند و ادغام با استخوان فک بوده که بتواند نقش یک دندان طبیعی را به درستی ایفا کند.

پیوند استخوان به روش افزایش ریج

حال به دلایل متعددی نظیر فاصله انداختن بین کشیدن دندان و جایگزینی دندان، موارد ژنتیکی و… باعث میشود که سینوس ها(حفره های خالی در روی گونه) محدود خود را تا استخوان فک گسترش داده و از حجم استخوان این محدود کم میکنند.

پیوند لثه در انواع ایمپلنت دندان

در برخی از انواع ایمپلنت ، پیوند استخوان تنها اقدامات تکمیلی نیست که پزشک متخصص برای زمینه سازی کاشت ایمپلنت انجام میدهد.

ممکن است پیوند لثه را برای موفقیت بهتر کاشت دندان نیز توصیه کند.

عمل پیوند لثه به طور همزمان بعد از کشیدن دندان جهت ایمپلنت انجام میشود تا از عقب نشینی بافت لثه و حفظ توده استخوانی کمک کند.

اما تحلیل و ضعیف شدن لثه یکی از عوارض بعد از کاشت ایمپلنت میتواند باشد که بعد از مدتی از کاشت ایمپلنت برای بیمار رخ میدهد.

از این رو برای تقویت و ذخیم کردن این بافت، باید پیوند لثه ایمپلنت در آن محل صورت بگیرد.

این پیوند لثه ایمپلنت معمولا از بافت همبند ناحیه کام گرفته میشود اما امکان دارد که بتوان از نقاط دیگر دهان نیز پیود لثه صورت بگیرد.

قیمت ایمپلنت دندان

قیمت ایمپلنت دندان بستگی به عوامل مختلفی دارد.
بسیاری از بیماران جهت بازسازی ناحیه دندان از دست رفته خود، گزینه های مختلفی را با توجه به شرایط اقتصادی و شرایط آناتومی فکی و توصیه های متخصص انتخاب میکنند.
فیلم کاشت ایمپلنت دندان به روش پانچ بدون شکافتن لثه و بدون بخیه در یک نوبت جراحی .

 

 • گزینه اول پروتز متحرک است که حسن آن ارزان بودن و سریع بودن آن است، ولی عیب اصلی آن متحرک بودن آن بوده و از تاثیرات منفی آن آسیب به استخوان و لثه ناحیه کاشته شده دندانی است. در صورتی که دارای Ratainter یا قلابهای سیمی باشد میتواند باعث آسیب و پوسیدگی دندانهای مجاور شود.
 • گزینه بعدی استفاده از بریج جهت بستن فضای دندانی است که حسن آن سریع بودن آن است. ولی از لحاظ اقتصادی تفاوت فاحشی بین بریج سه واحدی یا یک واحد ایمپلنت وجود ندارد. گاهی اگر دندان آخر وجود نداشته باشد، امکان بریج وجود ندارد و عیب بزرگ آن آسیب و تراش دندان های مجاور جهت بریج میباشد.
 • گزینه نهایی کاشت ایمپلنت میباشد و حسن اصلی آن عدم آسیب و تراش دندانهای مجاور است. ولی از لحاظ زمانی و مالی نسبت به موارد قبلی بیشتر میباشد اما طول عمر استحکام آن بالاتر است. جنس ایمپلنت از تایتانیوم میباشد که دارای تطابق کامل با استخوان میباشد.

فیلم کشیدن دندان و کاشت همزمان ایمپلنت در یک نوبت جراحی توسط دکتر شهرام اسعدی

عوامل مختلفی بر قیمت ایمپلنت تاثیرگذار میباشد از جمله :

برند ایمپلنت

شرکت های مختلف، ایمپلنت دندان را تولید میکنند که میتوان مربوط به آمریکا ، اروپا و کره ای باشد  که با توجه به شرایط اقتصادی بیماران میتوانند یکی از برندها را انتخاب نمایند.

تبحر دندانپزشک

نکته ای که باید در نظر داشت این است که تنها برند ایمپلنت مطرح نیست و توانایی و تبحر متخصص ایمپلنت نقش مهمی در درمان ایفا میکند.

متخصص با توانایی روش ها و متدهای جراحی میتواند درمان را در زمانی کوتاه اجرا نماید و در صورت نیاز به پیوند استخوان و یا پیوند لثه درمان مناسبی با توجه به شرایط فکی بیمار ارائه دهد.

معمولا متخصصان لثه و فک و صورت با توجه به تخصصی کار کردن در زمینه ایمپلنت، دارای امکانات و مواد و ابزار و همچنین دانش و تخصص لازم برای کاشت ایمپلنت میباشند و نوع و برند مناسب را میتوانند برای بیماران توصیه نمایند.

تضمین کیفیت

گاه درصدی جهت پس زدن ایمپلنت و یا عوارض ناخواسته وجود دارد که حدود ۳ تا ۵ درصد میباشد و اگر ایمپلنتی را که انتخاب کرده اید دارای گارانتی و ضمانت باشد، میتوانید برای بار دوم هم درمان کاشت ایمپلنت خود را به صورت رایگان انجام دهید.

نگهداری و بهداشت ایمپلنت دندان

از نکات بسیار مهم این است که همانطور که باید از دندان طبیعی خود نگهداری کنید، بهداشت و نگهداری روزانه ایمپلنت هم حائز اهمیت است و نزد پزشک خود باید چکاپ های دوره ای را داشته باشید.

استفاده از لیزر

بعضی از مراکز دارای امکانات خاصی مانند لیزر در درمان میباشند که خود این توانایی و تجهیزات بر قیمت ایمپلنت تاثیر خواهد گذاشت .

در مرکز دکتر شهرام اسعدی با بهره گیری از جدیدترین لیزر جهان و توسط متخصص و جراح با بورد تخصصی و دارای فلوشیپ لیزر از ایتالیا آماده جهت ارائه متدها و تکنیکهای حال حاضر روز دنیا میباشیم.

به اشتراک گذارید :

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

یک نظر

 1. سلام من از ایمپلنت خیلی میترسیدم ولی زیر دیت دکتر اسعدی هیچی متوجه نشدم و کلا فوبیای من از دندانپزشکی از بین رفت، اصلا فکرش رو نمیکردم که ایمپلنت با دکتر اسعدی انقدر بدون درد و راحت باشه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست های مرتبط

ایمپلنت فوری

ایمپلنت فوری

ایمپلنت فوری زمانی است که کلیه مراحل جراحی اعم از، کشیدن دندان ها و تقویت استخوان و جراحی سینوس لیفت باز و پیوند استخوان همزمان

جرم گیری دندان

جرمگیری دندان

جرمگیری دندان یک روش بهداشتی جهت حذف جرم دندان است و قبل از هر چیز بهتر است در مورد جرم و نحوه تشکیل جرم صحبت

ایمپلنت کامل فک بالا و پایین

ایمپلنت کامل فک بالا و پایین یکی از درمانهایی است که اخیرا بسیار پر طرفدار میباشد. زیرا بیمارانی با سنین مختلف وجود دارند که به