تفاوت ایمپلنت دیجیتال و معمولی

تفاوت ایمپلنت دیجیتال و معمولی

تفاوت ایمپلنت دیجیتال و معمولی : در ایمپلنت معمولی ، اندازه گیری ها و موقعیت کاشت ایمپلنت توسط جراح انجام میگردد. در صورتیکه در ایمپلنت دیجیتال اندازه گیری و محل کاشت با بهره گیری از دستگاههای کامپیوتری و تجهیزات مختلف انجام میشود.

فیلم کشیدن دندان و کاشت همزمان ایمپلنت در یک نوبت جراحی توسط دکتر شهرام اسعدی .

 

 

فیلم کاشت ایمپلنت پانچ ، بدون شکافتن لثه و بدون بخیه و بدون درد و خونریزی در یک نوبت جراحی.

 

فیلم کشیدن دندان و کاشت همزمان ایمپلنت به روش فرش ساکت در یک نوبت جراحی توسط دکتر شهرام اسعدی .

ایمپلنت دندان چیست ؟

ایمپلنت دندان آلیاژی است از جنس تایتانیوم که دارای طراحی های مختلفی در سطح خود دارد.

در بعضی از ایمپلنت ها سطح آن به کمک اسید و یا بافت هیدروکسی آپاتیت فناوری شده و زبری ایجاد شده است. در بعضی از ایمپلنت ها طراحی سطح بصورت مخروطی و یا استوانه ای میباشد که هر کدام از اینها کاربری خاص خود را دارند.

به طور مثال در مواقعی که روش کاشت ایمپلنت بصورت فوری میباشد و همزمان دندان کشیده میشود، ایمپلنت مخروطی شکل مناسب تر میباشد.

درمان ترکیبی کاشت ایمپلنت دندان و روکش دندان و لمینت دندان توسط دکتر شهرام اسعدی .

تفاوت ایمپلنت دیجیتال و معمولی

در اینجا کشیدن دندان بسته به شرایط موجود میتواند بصورت معمولی و یا جراحی نسج نرم و یا جراحی نسج سخت باشد یعنی گاهی مواقع ناچار هستیم که لثه را کنار زده و دندان را خارج کنیم و یا حتی در مواردی ناچاریم استخوان را جهت دسترسی به دندان تراش دهیم.

ایمپلنت دیجیتال چیست ؟

ایمپلنت دیجیتال روشی است که به کمک ابزار و وسایل کامپیوتری انجام میشود تا موقعیت و مکان کاشت ایمپلنت و همچنین زاویه ای که ایمپلنت قرار است در استخوان کاشته شود مشخص میگردد.

این روش دقت کاشت را بالا میبرد و سرعت کاشت ایمپلنت را در زمان جراحی افزایش میدهد.

گرافی قبل و بعد از کشیدن دندان ها و کاشت همزمان 16 واحد ایمپلنت به همراه جراحی سینوس لیفت و پیوند استخوان در یک نوبت جراحی.

 

تفاوت ایمپلنت دیجیتال و معمولی

معایب ایمپلنت دیجیتال 

از معایب ایمپلنت دیجیتال این است که نیاز به یک یا دو جلسه مراجعه جهت طراحی قبل از کاشت ایمپلنت دارد و همچنین به علت بهره گیری از دستگاهها و وسایل پیشرفته ، هزینه درمان نسبت به جراحی معمولی افزایش میابد.

به کمک این دستگاههای پیشرفته و کامپیوتر، گاید جراحی ساخته میشود که این دو مورد از بارزترین موارد تفاوت ایمپلنت دیجیتال و معمولی میباشد. این گاید بیانگر موقعیت کاشت ایمپلنت و زاویه ی کاشت آن نسبت به استخوان میباشد و این روش برای جراحهای مبتدی و یا تازه کار و دندانپزشکان عمومی بسیار کاربردی و مفید میباشد.

کاشت 16 واحد ایمپلنت به همراه پیوند استخوان و جراحی سینوس در یک نوبت جراحی توسط دکتر شهرام اسعدی.

تفاوت ایمپلنت دیجیتال و معمولی

 

خارج از صحبت های گفته شده تجربه و مهارت جراح و طرح درمان مناسب از مهمترین عوامل کاشت ایمپلنت دندان میباشد که البته در اینجا بهداشت بیمار و عدم استعمال دخانیات و الکل و عدم داشتن بیماری های زمینه ای مانند دیابت و انتخاب برند مناسب نیز اهمیت دارد.

دکتر شهرام اسعدی با تجربه کاشت بیش از 30 هزار واحد ایمپلنت و با دارا بودن بورد تخصصی جراحی و بیماری های لثه آماده ارائه مشاوره و خدمات به بیماران عزیز میباشد.

به اشتراک گذارید :

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست های مرتبط

ایمپلنت فوری

ایمپلنت فوری

ایمپلنت فوری زمانی است که کلیه مراحل جراحی اعم از، کشیدن دندان ها و تقویت استخوان و جراحی سینوس لیفت باز و پیوند استخوان همزمان

جرم گیری دندان

جرمگیری دندان

جرمگیری دندان یک روش بهداشتی جهت حذف جرم دندان است و قبل از هر چیز بهتر است در مورد جرم و نحوه تشکیل جرم صحبت

ایمپلنت کامل فک بالا و پایین

ایمپلنت کامل فک بالا و پایین یکی از درمانهایی است که اخیرا بسیار پر طرفدار میباشد. زیرا بیمارانی با سنین مختلف وجود دارند که به