تفاوت ایمپلنت دیجیتال و معمولی

تفاوت ایمپلنت دیجیتال و معمولی

تفاوت ایمپلنت دیجیتال و معمولی : در ایمپلنت معمولی ، اندازه گیری ها و موقعیت کاشت ایمپلنت توسط جراح انجام میگردد. در صورتیکه در ایمپلنت دیجیتال اندازه گیری و محل کاشت با بهره گیری از دستگاههای کامپیوتری و تجهیزات مختلف انجام میشود.

فیلم کشیدن دندان و کاشت همزمان ایمپلنت در یک نوبت جراحی توسط دکتر شهرام اسعدی .

 

 

فیلم کاشت ایمپلنت پانچ ، بدون شکافتن لثه و بدون بخیه و بدون درد و خونریزی در یک نوبت جراحی.

 

فیلم کشیدن دندان و کاشت همزمان ایمپلنت به روش فرش ساکت در یک نوبت جراحی توسط دکتر شهرام اسعدی .

ایمپلنت دندان چیست ؟

ایمپلنت دندان آلیاژی است از جنس تایتانیوم که دارای طراحی های مختلفی در سطح خود دارد.

در بعضی از ایمپلنت ها سطح آن به کمک اسید و یا بافت هیدروکسی آپاتیت فناوری شده و زبری ایجاد شده است. در بعضی از ایمپلنت ها طراحی سطح بصورت مخروطی و یا استوانه ای میباشد که هر کدام از اینها کاربری خاص خود را دارند.

به طور مثال در مواقعی که روش کاشت ایمپلنت بصورت فوری میباشد و همزمان دندان کشیده میشود، ایمپلنت مخروطی شکل مناسب تر میباشد.

درمان ترکیبی کاشت ایمپلنت دندان و روکش دندان و لمینت دندان توسط دکتر شهرام اسعدی .

تفاوت ایمپلنت دیجیتال و معمولی

در اینجا کشیدن دندان بسته به شرایط موجود میتواند بصورت معمولی و یا جراحی نسج نرم و یا جراحی نسج سخت باشد یعنی گاهی مواقع ناچار هستیم که لثه را کنار زده و دندان را خارج کنیم و یا حتی در مواردی ناچاریم استخوان را جهت دسترسی به دندان تراش دهیم.

ایمپلنت دیجیتال چیست ؟

ایمپلنت دیجیتال روشی است که به کمک ابزار و وسایل کامپیوتری انجام میشود تا موقعیت و مکان کاشت ایمپلنت و همچنین زاویه ای که ایمپلنت قرار است در استخوان کاشته شود مشخص میگردد.

این روش دقت کاشت را بالا میبرد و سرعت کاشت ایمپلنت را در زمان جراحی افزایش میدهد.

گرافی قبل و بعد از کشیدن دندان ها و کاشت همزمان 16 واحد ایمپلنت به همراه جراحی سینوس لیفت و پیوند استخوان در یک نوبت جراحی.

 

تفاوت ایمپلنت دیجیتال و معمولی

معایب ایمپلنت دیجیتال 

از معایب ایمپلنت دیجیتال این است که نیاز به یک یا دو جلسه مراجعه جهت طراحی قبل از کاشت ایمپلنت دارد و همچنین به علت بهره گیری از دستگاهها و وسایل پیشرفته ، هزینه درمان نسبت به جراحی معمولی افزایش میابد.

به کمک این دستگاههای پیشرفته و کامپیوتر، گاید جراحی ساخته میشود که این دو مورد از بارزترین موارد تفاوت ایمپلنت دیجیتال و معمولی میباشد. این گاید بیانگر موقعیت کاشت ایمپلنت و زاویه ی کاشت آن نسبت به استخوان میباشد و این روش برای جراحهای مبتدی و یا تازه کار و دندانپزشکان عمومی بسیار کاربردی و مفید میباشد.

کاشت 16 واحد ایمپلنت به همراه پیوند استخوان و جراحی سینوس در یک نوبت جراحی توسط دکتر شهرام اسعدی.

تفاوت ایمپلنت دیجیتال و معمولی

 

خارج از صحبت های گفته شده تجربه و مهارت جراح و طرح درمان مناسب از مهمترین عوامل کاشت ایمپلنت دندان میباشد که البته در اینجا بهداشت بیمار و عدم استعمال دخانیات و الکل و عدم داشتن بیماری های زمینه ای مانند دیابت و انتخاب برند مناسب نیز اهمیت دارد.

دکتر شهرام اسعدی با تجربه کاشت بیش از 30 هزار واحد ایمپلنت و با دارا بودن بورد تخصصی جراحی و بیماری های لثه آماده ارائه مشاوره و خدمات به بیماران عزیز میباشد.

به اشتراک گذارید :

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست های مرتبط

عوارض کامپوزیت دندان، عوارض خطرناک کامپوزیت دندان

عوارض کامپوزیت دندان چیست؟

عوارض کامپوزیت دندان به مشکلاتی گفته می شود که در اثر انجام کامپوزیت به وجود می آیند. اگرچه کامپوزیت به عنوان یک روش امن برای

کامپوزیت دندان کج، مراحل کامپوزیت دندان کج

کامپوزیت دندان کج چگونه است؟

کامپوزیت دندان کج یک روش مناسب برای اصلاح فرم دندان های نامرتب است. دندان ها به شکل مؤثری زیبایی افراد را تحت تأثیر قرار می