loader image

مقالات

تفاوت ایمپلنت دیجیتال و معمولی
تفاوت ایمپلنت دیجیتال و معمولی

تفاوت ایمپلنت دیجیتال و معمولی

تفاوت ایمپلنت دیجیتال و معمولی : در ایمپلنت معمولی ، اندازه گیری ها و موقعیت کاشت ایمپلنت توسط جراح انجام میگردد. در صورتیکه در ایمپلنت دیجیتال اندازه گیری و محل کاشت با بهره گیری از دستگاههای کامپیوتری و تجهیزات مختلف انجام میشود.

فیلم کشیدن دندان و کاشت همزمان ایمپلنت در یک نوبت جراحی توسط دکتر شهرام اسعدی .

 

 

فیلم کاشت ایمپلنت پانچ ، بدون شکافتن لثه و بدون بخیه و بدون درد و خونریزی در یک نوبت جراحی.

 

فیلم کشیدن دندان و کاشت همزمان ایمپلنت به روش فرش ساکت در یک نوبت جراحی توسط دکتر شهرام اسعدی .

ایمپلنت دندان چیست ؟

ایمپلنت دندان آلیاژی است از جنس تایتانیوم که دارای طراحی های مختلفی در سطح خود دارد.

در بعضی از ایمپلنت ها سطح آن به کمک اسید و یا بافت هیدروکسی آپاتیت فناوری شده و زبری ایجاد شده است. در بعضی از ایمپلنت ها طراحی سطح بصورت مخروطی و یا استوانه ای میباشد که هر کدام از اینها کاربری خاص خود را دارند.

به طور مثال در مواقعی که روش کاشت ایمپلنت بصورت فوری میباشد و همزمان دندان کشیده میشود، ایمپلنت مخروطی شکل مناسب تر میباشد.

درمان ترکیبی کاشت ایمپلنت دندان و روکش دندان و لمینت دندان توسط دکتر شهرام اسعدی .

تفاوت ایمپلنت دیجیتال و معمولی

در اینجا کشیدن دندان بسته به شرایط موجود میتواند بصورت معمولی و یا جراحی نسج نرم و یا جراحی نسج سخت باشد یعنی گاهی مواقع ناچار هستیم که لثه را کنار زده و دندان را خارج کنیم و یا حتی در مواردی ناچاریم استخوان را جهت دسترسی به دندان تراش دهیم.

ایمپلنت دیجیتال چیست ؟

ایمپلنت دیجیتال روشی است که به کمک ابزار و وسایل کامپیوتری انجام میشود تا موقعیت و مکان کاشت ایمپلنت و همچنین زاویه ای که ایمپلنت قرار است در استخوان کاشته شود مشخص میگردد.

این روش دقت کاشت را بالا میبرد و سرعت کاشت ایمپلنت را در زمان جراحی افزایش میدهد.

گرافی قبل و بعد از کشیدن دندان ها و کاشت همزمان 16 واحد ایمپلنت به همراه جراحی سینوس لیفت و پیوند استخوان در یک نوبت جراحی.

 

تفاوت ایمپلنت دیجیتال و معمولی

معایب ایمپلنت دیجیتال 

از معایب ایمپلنت دیجیتال این است که نیاز به یک یا دو جلسه مراجعه جهت طراحی قبل از کاشت ایمپلنت دارد و همچنین به علت بهره گیری از دستگاهها و وسایل پیشرفته ، هزینه درمان نسبت به جراحی معمولی افزایش میابد.

به کمک این دستگاههای پیشرفته و کامپیوتر، گاید جراحی ساخته میشود که این دو مورد از بارزترین موارد تفاوت ایمپلنت دیجیتال و معمولی میباشد. این گاید بیانگر موقعیت کاشت ایمپلنت و زاویه ی کاشت آن نسبت به استخوان میباشد و این روش برای جراحهای مبتدی و یا تازه کار و دندانپزشکان عمومی بسیار کاربردی و مفید میباشد.

کاشت 16 واحد ایمپلنت به همراه پیوند استخوان و جراحی سینوس در یک نوبت جراحی توسط دکتر شهرام اسعدی.

تفاوت ایمپلنت دیجیتال و معمولی

 

خارج از صحبت های گفته شده تجربه و مهارت جراح و طرح درمان مناسب از مهمترین عوامل کاشت ایمپلنت دندان میباشد که البته در اینجا بهداشت بیمار و عدم استعمال دخانیات و الکل و عدم داشتن بیماری های زمینه ای مانند دیابت و انتخاب برند مناسب نیز اهمیت دارد.

دکتر شهرام اسعدی با تجربه کاشت بیش از 30 هزار واحد ایمپلنت و با دارا بودن بورد تخصصی جراحی و بیماری های لثه آماده ارائه مشاوره و خدمات به بیماران عزیز میباشد.

به اشتراک گذارید :

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

محبوبترینها

پست های مرتبط

انواع ایمپلنت دندان

انواع ایمپلنت دندان

انواع ایمپلنت دندان را میتوان از نگاه های متفاوتی دسته بندی کرد. در این مقاله سعی کردیم که ایمپلنت دندانی را بر اساس مواد تشکیل

بهترین مرکز ایمپلنت تهران

بهترین مرکز ایمپلنت تهران

بهترین مرکز ایمپلنت تهران جهت مراجعه بیماران مرکزی میباشد که متخصصان رشته های مربوطه اقدام به درمان تخصصی بیمار بکنند و همچنین دارای سابقه و تجربه

ایمپلنت فوری دیجیتال

ایمپلنت فوری دیجیتال

ایمپلنت فوری دیجیتال روشی است که در آن سرعت کاشت ایمپلنت بالا میباشد و نیاز به بخیه و شکافتن لثه نیست. ایمپلنت دندان چیست ایمپلنت

تفاوت ایمپلنت دیجیتال و معمولی

تفاوت ایمپلنت دیجیتال و معمولی

تفاوت ایمپلنت دیجیتال و معمولی : در ایمپلنت معمولی ، اندازه گیری ها و موقعیت کاشت ایمپلنت توسط جراح انجام میگردد. در صورتیکه در ایمپلنت