لبخند لثه ای

لبخند لثه ای

لبخند لثه ای ، لبخندی است که در آن نمای لثه ای به خصوص در ناحیه قدام فک بالا به وضوح مشاهده میشود.

لبخند لثه ای چیست

لبخند لثه ای یا gummy smile دلایل مختلفی میتواند داشته باشد:

  • داشتن تاج دندان کوتاه
  • بلند بودن اسکلتال فک بالا
  • کوتاه بودن لب بالا
  • حجیم بودن بافت لثه و استخوان

لبخند لثه ای از جمله مشکلاتی است که تاثیر منفی بر زیبایی لبخند دارد. به دنبال آن شاهد کاهش اعتماد به نفس بیماران به خاطر این مشکل هستیم. در صورت مشاوره با یک متخصص لثه امکان بررسی مشکل و درمان آن وجود دارد.

لبخند لثه ای

لبخند لثه ای

درمان لبخند لثه ای

به طور معمول به کمک تیغ جراحی توسط متخصص لثه این جراحی انجام میگردد.

ممکن است کمی درد و خونریزی خفیف در بیماران داشته باشیم که البته گذرا بوده و به سرعت برطرف میشود.

در صورت صلاحدید، متخصص لثه داروهای مسکن و آنتی بیوتیک تجویز میکند. به طور معمول زمان ترمیم لثه بعد از این جراحی بین یک الی دو هفته میباشد.

لبخند لثه ای با لیزر

راهکارهای جدیدی جهت درمان طراحی لبخند و جراحی زیبایی لثه وجود دارد.

درمان جراحی به کمک لیزر روشی است بدون عارضه و سریع که در این روش سرعت درمان بالا بوده و عوارض آن به حداقل میزان میباشد.

تفاوت جراحی لثه به روش معمول و با لیزر

در روش معمول به کمک تیغ جراحی، لثه اضافی حذف شده و بعد از آن ناحیه مورد نظر بخیه میخورد. ولی در روش جراحی با لیزر نیازی به تیغ جراحی نبوده و به کمک امواج لیزر بافت لثه برش خورده و به دنبال آن شاهد درد خونریزی نیستیم.

ار همه مهمتر در این روش و با بهره گیری از لیزر نیازی به بخیه وجود ندارد

لبخند لثه ای برای چه افرادی مناسب است

میتوان عنوان کرد که بهره گیری از لیزر محدودیتی برای افراد نداشته ولی گروهی از افراد از این روش سود بیشتری میبرند. که میتوان افراد با بیماری قلبی، بیماران دیابتی، بیماران با ترس بالا و کودکان را نام برد.

عوارض جراحی لثه با لیزر

تا کنون برای جراحی لثه با لیزر هیچگونه عوارضی ذکر نشده جز اینکه دندانپزشک معالج باید تبحر لازم جهت کار با لیزر را داشته باشد. زیرا در صورت استفاده نامناسب خطر آسیب به لثه و دندان وجود دارد که توصیه میشود بیماران عزیز جهت معالجه از متخصصان لثه ای که در زمینه لیزر تخصص لازم را دارند بهره بگیرند.

دکتر شهرام اسعدی دارای بورد تخصصی جراحی لثه و فلوشیپ لیزر از دانشگاه جنوا ایتالیا هستند و آماده ارائه مشاوره و درمان های تخصصی برای عزیزان میباشند.

نکته ای که حائز اهمیت است این است که یکی از کاربردهای اساسی لیزر جراحی لثه برای روکش میباشد.

زیرا میتوان در حداقل زمان به کمک لیزر لثه را جراحی نمود و دندان جهت روکش آماده میشود و لیزر به علت عدم نیاز به بخیه و کاهش طول درمان دوره نقاهت را کاهش داده و به دنبال آن درد و تورم به حداقل میزان ممکن میرسد.

علاوه بر این ریسک بروز عفونت در این افراد حداقل میزان میباشد زیرا امواج لیزر دارای خاصیت ضد میکروبی است و از احتمال بروز عفونت و تورم جلوگیری به عمل می آورد.

ایمپلنت با لیزر

کشیدن دندان و کاشت همزمان ایمپلنت در یک نوبت جراحی برای بیمار عزیزی که مشکل قلبی و دیابت داشتند توسط دکتر شهرام اسعدی

لیزر در ایمپلنت نیز کاربرد وسیع دارد و با وجود لیزر نیازی به برش لثه به کمک تیغ جراحی وجود ندارد و خطر خونریزی در بیماران کاهش میابد. علاوه بر این لیزری به نام لیزر کم توان وجود دارد که باعث افزایش روند جوش خوردن لثه و استخوان اطراف ایمپلنت میشود.

البته باید خاطرنشان کرد جهت بدست آوردن حداکثر نتیجه ایده آل، لازم است چند جلسه لیزرتراپی کم توان انجام گردد که هم در کاهش درد و عفونت موثر میباشد و هم در افزایش سرعت جوش خوردن ایمپلنت به لثه و استخوان اطراف آن

دکتر شهرام اسعدی با دارا بودن بورد تخصصی جراحی لثه و ایمپلنت و فوق تخصص لیزر با سابقه کاشت بالای 30 هزار واحد ایمپلنت از سال 1388 آماده مشاوره و درمان تخصصی بیماران عزیز میباشند.

به اشتراک گذارید :

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست های مرتبط

ایمپلنت یا روکش

ایمپلنت بهتره یا روکش؟!

یکی از سوالات متداول کاربران این است که ایمپلنت بهتره یا روکش؟ افرادی که قصد دارند دندان های از دست رفته خود را جایگزین کنند

ایمپلنت فرانسوی، کیفیت ایمپلنت فرانسوی

ایمپلنت فرانسوی چیست؟

ایمپلنت دندان یک روش کاربردی برای جایگذاری دندان های از دست رفته است. با توجه به کاربرد بسیار ایمپلنت، کشورهای مختلفی ایمپلنت را تولید می