دندانپزشکی زیبایی

دندانپزشکی زیبایی

دندانپزشکی زیبایی در واقع شاخه ای از دندانپزشکی به شمار می آید که هم نیاز به علم و دانش مربوط به درمان را دارد و هم مهارت و تجربه کافی در این زمینه.

در واقع تلفیقی از دانش و تجربه و زیبایی شناسی می باشد که در نتیجه لبخند زیبا و سالم را به افراد هدیه می دهد.

فیلم جراحی کاشت 3 واحد ایمپلنت پانچ  بدون شکافتن لثه و بدون بخیه در یک نوبت جراحی توسط دکتر شهرام اسعدی.

مولفه های زیبایی دندان (لبخند زیبا) از نظر دندانپزشکی زیبایی :

بسیاری از افراد تلاش در داشتن یک لبخند زیبا و جذاب دارند که به بسیاری از فاکتورهای درمان وابسته است. زیرا برای یک لبخند زیبا مولفه های مختلفی مانند :

زوایای دندانی، ارتفاع دندان، عرض دندان، رنگ دندان و شرایط لثه هم در این امر اهمیت دارد.

اگر فقط هدف بیمار برای بهبود زیبایی کج بودن دندان است، طبیعتاً درمان ارتودنسی میتواند راه حل مناسبی برای این افراد باشد. ولی گاهی به دلایل مختلف تمایل یا امکان درمان ارتودنسی وجود ندارد.

در برخی اوقات مشاهده میشود که دندان فاقد آناتومی مناسب بوده و در واقع دارای ناهنجاری های دندان، یا دارای لب پریدگی، ترک، باز بودن فضای بین دندان (دیاستم ) و یا دارای پوسیدگی و لکه های تیره روی دندان است. علاوه بر این از نکات مهم و کلیدی، شرایط لثه و موقعیت آن به لب و دندان ها از دیگر نکات مهم میباشد.

گاهی لثه دارای تیرگی یا التهاب بوده و یا حین لبخند مقدار زیادی از لثه مشخص می شود که به این افراد ( gummy smile) هم میگویند و باعث کاهش لبخند زیبای افراد میشود.

روش های زیبایی دندان :

در شرایطی که بیمار فقط تمایل به روشن کردن دندان خود داشته باشد، می تواند از سفید کردن دندان یا بلیچینگ بهره ببرد.

این عمل که توسط ماده ای به نام پراکسید هیدروژن، که ماده آلی و  رنگ دندانی را اکسیده و حذف می کند و در نتیجه باعث سفیدی دندان فرد میشود. اما ایراد این عمل، برگشت پذیری آن در زمان کوتاه است.

در مواردی که دارای دندان های تیره، لب پریده یا دارای لکه‌های دندانی هستیم، با توجه به شرایط از روش های مختلفی میتوانیم مشکل زیبایی دندان را را حل کنیم. بهترین روش های زیبایی دندان :

کشیدن دندان ها و کاشت همزمان 16 واحد ایمپلنت ، به همراه تقویت استخوان و جراحی سینوس لیفت در یک نوبت جراحی توسط دکتر شهرام اسعدی.

 

دندانپزشکی زیبایی

دندانپزشکی زیبایی

دندانپزشکی زیبایی

ایمپلنت دندان :

یکی از درمان های شفا بخش در بی دندانی ها و یا فقدان یک یا چند دندان، استفاده از ایمپلنت توسط دندانپزشکی زیبایی است.

ایمپلنت با جلوگیری از تخریب دندان های مجاور و ممانعت از تحلیل لثه و استخوان، باعث زیبایی لبخند افراد مبشود.

برخلاف بریج که باید دندان های مجاور تراشیده شود، ایمپلنت آسیبی به دندانهای مجاور نمیزند و دارای طول عمر بالایی خواهد بود. این درمان که یکی از روش های پرکاربرد و  موثر زیبایی و سلامت دندان میباشد، توسط متخصص لثه (پریودنتیست) یا متخصص فک و صورت انجام پذیر است.

جراحی زیبایی لثه :

یکی از عوامل عدم زیبایی در لبخند، داشتن دندان های کوتاه و سایش یافته و یا مشخص شدن لثه ها هنگام صحبت کردن و یا خندیدن است که با مراجعه به یک دندانپزشک زیبایی متخصص لثه مجرب، میتوان زیبایی لازم برای لبخند را به دست آورد. متخصص لثه (پریودنتیست) با طراحی لثه و طراحی لبخند لثه، میتواند لبخند بیمار را زیباتر و جوان تر کند.

دکتر شهرام اسعدی با داشتن مدرک فلوشیپ لیزر از دانشگاه ژنوا ایتالیا، و دارا بودن جدیدترین دستگاه لیزر روز دنیا، امکان این درمان تخصصی بدون جراحی و بدون بخیه و بدون خونریزی در یک جلسه را برای بیماران عزیز فراهم کرده است.

لومینیرز دندان :

روکشی در قسمت ادامه دندان می باشد که کمترین حد تراش دندان نیاز بوده و قطر حدود ۰/۳ میلی متر ( به اندازه لنز چشمی ) دارد.

این روش زیبایی دندان دارای ظرافت و زیبایی بالایی است، اما در مواردی که دندان دارای لکه‌های تیره و بزرگ می باشد گزینه مناسبی نمی باشد.

لمینت دندان :

یکی از پرطرفدارترین روش های زیبایی در بین افراد و متخصین دندانپزشکی زیبایی به شمار می آید که دارای تراش کم دندان است، اما مشکل اصلی این روش، هزینه بالای آن میباشد. از محاسن این کار ، زیبایی و طبیعی بودن لمینت است. زیرا انعکاس نور آن مشابه دندان بوده و در لب پریدگی ها، دیاستم دندانی، ترک های دندان و لکه های موجود روی دندان کاربرد دارد. همچنین دارای استحکام، مقاومت و طول عمر بالاتری به نسبت کامپوزیت می باشد. البته احتیاط و رژیم غذایی مانند نخوردن تخمه و شکستن آجیل در لمینت هم مهم است. همچنین افراد دارای عادات بد، مانند دندان قروچه باشد لامینت گزینه خوبی به شمار نمی آید.

کامپوزیت دندان :

کامپوزیت ونیر، ماده ای از جنس رزین میباشد و بدون نیاز به بی حسی و تراش دندان در یک جلسه میتواند زیبایی را برای بیمار به ارمغان بیاورد.

این عمل که دارای هزینه قابل قبولی است، اما عیوبی نظیر برگشت پذیری رنگ آن بعد از چند سال دارد. البته با درمان پالیش های دوره ای مشکل مرتفع میگردد. همچنین دارای استحکام کمی میباشد و بیمار باید توجه زیادی به رژیم غذایی خود داشته باشد و از خوردن غذاهای سفت مثل هویج، تخمه و شکستن آجیل پرهیز نماید.ضمناً موادی که باعث بروز تیرگی دندان، نظیر مصرف قهوه، چای، توت فرنگی و گوجه فرنگی و مخصوصا سیگار و دخانیات میشود کمتر استفاده کنند.

روکش دندان :

یکی دیر موارد لبخند زیبا ، روش روکش دندان است که در صورت تخریب بالای دندان، پوسیدگی های عمیق و دندان های عصب کشی شده، روکش دندان گزینه مناسبی به حساب می آید. زیرا این روش، روکش دور تا دور دندان را در بر گرفته و از آن حفاظت میکند.

پیوند استخوانی دندان:

یکی از مشکلات بروز کرده در بیماری های لثه، تصادفات و تروماها آسیب به بافت استخوانی فک و صورت میباشد. این استخوان در واقع بافت اصلی حمایت کننده دندان میباشد و در صورت فقدان استخوان کافی دندان از دست میرود.

متخصص لثه با بهره‌گیری از توان و تجربه تخصصی خود، بازسازی استخوان از دست رفته را انجام میدهد.

پیوند استخوان در صورت وجود دندان باعث حفظ دندان شده و یا در صورت تصمیم به ایمپلنت و کاشت دندان، بستر مستحکم و قابل اتکایی برای ایمپلنت ایجاد می کند. به تبع آن طول عمر ایمپلنت طولانی خواهد شد.

دندانپزشکی زیبایی با کاشت ایمپلنت :

امروزه یکی از پرطرفدارترین و پرچالش ترین درمانهای دندانپزشکی زیبایی، درمان کاشت ایمپلنت میباشد که باید توسط متخصصان لثه و متخصصان فک و صورت انجام گردد. ایمپلنت در واقع پیچ رزوه دار و از جنس تایتانیوم میباشد که می تواند به استخوان متصل شود و جنس فلزی آن، سبب شده تا بدن آن را دفن نکند. تفاوت های ایمپلنت در نمای ظاهری آن یعنی به صورت مخروطی یا سیلندری بودنشان است و یا تفاوت آن در فناوری سطح بیرونی ایمپلنت میباشد. ولی از آن مهمتر نتیجه ایمپلنت به شرایط سیستمیک و بهداشتی بیمار و نیز تبحر و مهارت جراح ایمپلنت و متخخص زیبایی دندان میباشد. عواملی مانند عدم شکافتن لثه و عدم بروز خونریزی یا بخیه، شرایط کار و نتیجه را برای بیمار مقبول تر میکند و این نوید به بیماران عزیز داده میشود.

در دندانپزشکی زیبایی دکتر شهرام اسعدی ،امکان کاشت ایمپلنت فوری یعنی بدون بخیه و شکافتن و خونریزی ( در صورت کافی بودن ضخامت استخوان ) در کمترین زمان وجود دارد. و با بهره گیری از بهترین لیزر روز دنیا که لیزر دایود میباشد، امکان لیزر تراپی وجود داشته که باعث افزایش کیفیت جوش خوردن استخوان اطراف ایمپلنت و کاهش درد و تورم  میشود، که به طبع آن سرعت جوش خوردن استخوان اطراف ایمپلنت افزایش می یابد.

به اشتراک گذارید :

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست های مرتبط

عوارض کامپوزیت دندان، عوارض خطرناک کامپوزیت دندان

عوارض کامپوزیت دندان چیست؟

عوارض کامپوزیت دندان به مشکلاتی گفته می شود که در اثر انجام کامپوزیت به وجود می آیند. اگرچه کامپوزیت به عنوان یک روش امن برای

کامپوزیت دندان کج، مراحل کامپوزیت دندان کج

کامپوزیت دندان کج چگونه است؟

کامپوزیت دندان کج یک روش مناسب برای اصلاح فرم دندان های نامرتب است. دندان ها به شکل مؤثری زیبایی افراد را تحت تأثیر قرار می