افزایش طول تاج دندان

افزایش طول تاج دندان

افزایش طول تاج دندان مربوط به مواردی است که طول تاج دندان برای انجام روکش کوتاه است.

یا مواقعی که پوسیدگی در زیر لثه بروز کرده. به کمک این روش نواحی خراب و پوسیده زیر لثه آشکار شده و درمان لازم برای آن انجام میشود.

افزایش طول تاج دندان، به منظور نصب روکش جهت قرارگیری مناسب آن و یا به منظور حذف لبخند لثه ای و یا حذف باکتری انجام میگردد.

فیلم جراحی افزایش طول تاج دندان با لیزر دایود توسط دکتر شهرام اسعدی.

فرنکتومی

فرنوم بندهایی است که لب بالا یا پایین را به لثه متصل میکند.

در مواردی که توسط متخصص لثه تشخیص داده شود این جراحی مورد نیاز است. زیرا در صورت عدم جراحی فرنوم تحلیل لثه، تحلیل استخوان و باز شدن فاصله بین دندان ها اتفاق می افتد. این جراحی توسط متخصص لثه یا پریودنتیست انجام میشود و جراح با جابجایی فرنوم و حذف آن از تحلیل جلوگیری به عمل می آورد.

حذف سیاهی و تیرگی لثه

مواردی را شاهد هستیم که لثه بصورت ژنتیکی و یا در صورت مصرف داروهای خاص و یا دخانیات دچار تیرگی شده است. این تیرگی معمولا بیماری به حساب نمی آید ولی باید توسط متخصص لثه بررسی شود.

در صورت نبود مشکل خاصی میتوان به کمک لیزر و یا جراحی معمولی طی یک جلسه مشکل را برطرف نمود.

در حقیقت عامل اصلی تیرگی سلولهای ملانوسیت میباشد. البته در افرادی که دخانیات مصرف میکنند در صورت عدم ترک سیگار امکان عود مجدد آن بعد از چند سال وجود دارد.

افزایش طول تاج دندان با لیزر

روشهای مختلفی جهت افزایش طول تاج دندان وجود دارد. میتوان روشهای جراحی متداول و قدیمی و همچنین روشهای جدید با بهره گیری از لیزر را نام برد.

در روشهای قدیم به کمک تیغ جراحی لثه برداشته میشد و نهایت به کمک بخیه لثه در ناحیه نهایی ثابت میشد.

در روشهای جدید و با بهره گیری از لیزر میتوان بدون استفاده از تیغ جراحی درمان را انجام داد که مزایایی نسبت به روش قدیم دارد.

 

افزایش طول تاج دندان

افزایش طول تاج دندان

مزایای افزایش طول تاج دندان با لیزر

  1. عدم نیاز به تیغ جراحی
  2. جلوگیری از خونریزی
  3. جلوگیری از بروز درد و تورم
  4. عدم نیاز به بخیه
  5. تسریع در بهبود درمان
  6. مناسب برای افراد با مشکلات قلبی و عروقی و یا بیماری های زمینه ای مانند دیابت

عوارض افزایش طول تاج دندان با لیزر

در صورت آگاهی کامل از شرایط بافت لثه و استخوانی ما شاهد عوارض خاصی نخواهیم بود. تنها میتوان به آسیبهای مختلف به بافت نرم و سخت اشاره کرد که این امر در متخصصان لثه به حداقل میزان خود میباشد. به بیماران عزیز توصیه میشود بابت درمان به متخصصان لثه در این زمینه مراجعه کنند.

دکتر شهرام اسعدی با دارا بودن مدرک بورد تخصصی جراحی لثه و فلوشیپ لیزر و با داشتن به روزترین دستگاه لیزر جهان آماده ارائه مشاوره تخصصی و درمان بیماران عزیز میباشد.

هزینه افزایش طول تاج دندان

هزینه درمان جراحی لثه با لیزر به نسبت روشهای متداول جراحی مقداری بالاتر میباشد. عوامی مختلفی نیز بر این هزینه اثرگذار است که از جمله میتوان به تعداد دندان ها و نواحی مورد نیاز جراحی اشاره کرد. از جمله عوامل تاثیرگذار در هزینه ، نیاز یا عدم نیاز به برداشت بافت استخوانی را میتوان ذکر کرد.

 

به اشتراک گذارید :

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست های مرتبط

ایمپلنت یا روکش

ایمپلنت بهتره یا روکش؟!

یکی از سوالات متداول کاربران این است که ایمپلنت بهتره یا روکش؟ افرادی که قصد دارند دندان های از دست رفته خود را جایگزین کنند

ایمپلنت فرانسوی، کیفیت ایمپلنت فرانسوی

ایمپلنت فرانسوی چیست؟

ایمپلنت دندان یک روش کاربردی برای جایگذاری دندان های از دست رفته است. با توجه به کاربرد بسیار ایمپلنت، کشورهای مختلفی ایمپلنت را تولید می