طرح لبخند هالیوودی

طرح لبخند هالیوودی

طرح لبخند هالیوودی به دندان های صاف و ردیف و سفیدی گفته می شود که زیبایی و جذابیت منحصر به فردی داشته باشد.

امروزه داشتن لبخند زیبا و ماندگار که به طرح لبخند هالیوودی معروف می باشد یکی از نشانه ها برای زیبایی است

در واقع در صورت و چهره بعد از چشم ها می توان گفت که دندان ها دومین فاکتور برای زیبایی و جذابیت به شمار می آیند.

در این زمینه تکنیک ها و روش های مختلفی وجود دارد تا بتواند بیماران را به این آرزو نزدیک کند.

در واقع در فاکتور زیبایی اگر شخص حین لبخند دارای دندان های پوسیده یا تیره یا ناصاف باشد و حتی زمانی که فاقد یک یا چند دندان باشد ، فاقد این جذابیت و زیبایی خواهد شد و خود به خود در کاهش اعتماد به نفس فرد بخصوص در هنگام لبخند یا خندیدن تاثیر بسزایی می گذارد .

در واقع لبخند هالیوودی شامل دندان های ردیف و تمیز و سفید می باشد که چشم هر بیننده ای را به خودش جذب می کند.

تاریخچه طرح لبخند هالیوودی

تاریخچه طرح لبخند هالیوودی بر میگردد به فیلم های هالیوودی . زیرا در زمان ضبط فیلم های هالیوودی جهت جذابیت بیشتر بازیگران و اثر گذاری آن ها ، روکش های موقت از آکریل ساخته و به صورت موقت روی دندان ها قرار می دادند که ظاهر دندان ها را ردیف و تمیز و سفید جلوه می داد و بعد از پایان ضبط فیلم این روکش ها خارج می شدند.

همین امر این تفکر را برای بازیگران و بقیه افراد ایجاد کرده که  بتوان به جای ردیف بودن و تمیز بودن دندان به صورت موقت، روش هایی برای داشتن لبخند زیبا به صورت دائمی داشته باشند و این هدف امروزه با روش های مختلفی قابل دستیابی است .

روش هایی مانند :

  • کامپوزیت ها
  • لمینت ها
  • ارتودنسی
  • روشن کردن دندان
  • کاشت دندان یا ایمپلنت
  • روکش ها
  • و اصلاح لبخند لثه ای به کمک جراحی زیبایی لثه می توان به این هدف رسید.

در مطالعات مختلف انجام شده توسط متخصصان وقتی که ۱۵۰ تصویر از زنان و مردان را به افراد مختلف نشان می دادند، معمولا افراد شرکت کننده تصویرهایی را بعنوان تصویر زیبا و جذاب انتخاب می کردند که دارای دندان های سفید و تمیز و ردیف بودند و تاثیر بالای این زیبایی را می توان در تصاویر قبل و بعد افراد مشاهده کرد که کارهای زیبایی به روی دندان های خود انجام داده اند.

عکس قبل و بعد از کاشت 16 واحد ایمپلنت دندان همزمان با جراحی سینوس لیفت و پیوند استخوان در یک نوبت جراحی توسط دکتر شهرام اسعدی.

طرح لبخند هالیوودی

طرح لبخند هالیوودی

روشن کردن دندان یا بلیچینگ

( bleaching ) در این روش دندان تراش نمی خورد و توسط ماده ای به نام  پراکسید هیدروژن مواد آلی و رنگ دانه های روی دندان را اکسید کرده و از بین می برد البته توانایی حذف رنگ های قهوه ای تیره یا خاکستری رنگ را ندارد و طول عمر کوتاه یک تا سه سال دارد.

کامپوزیت ونیر

مواد رزینی روی دندانها چسبیده می شوند و حسن آن زیبایی و سرعت آن است و هزینه آن مقرون به صرفه هم هست، لب پریدگی ها و تغییر رنگ ها و فضاهای بین دندانی را پر می کند و ظاهر دندان ها را مرتب و سفید می کند.

ولی عیب آن این است که طول عمر آن بین ۵ تا ۷ سال می باشد و به مرور زمان دچار تغییر رنگ می شود، البته رژیم غذایی حاوی رنگدانه مثل زعفران ، زردچوبه ، قهوه ، چای و استعمال دخانیات باعث این تغییر رنگ می باشد و خود آن متأثر از میزان مصرف این مواد ذکر شده است.

ضمنا در اثر رژیم غذایی سفت و سخت مثل تخمه و هویج خط، بروز شکستگی و لب پریدگی کامپوزیت وجود دارد .

لامینت سرامیکی

لامینت ها دارای نمای طبیعی و شبیه به دندان طبیعی است  و طول عمر آن ۱۰ تا ۱۵ سال می باشد. مقاومت این ماده به شکستن بالاست و تحت تاثیر مواد حاوی رنگدانه قرار نمیگیرد و تغییر رنگ نمی دهد می تواند ناصافی ها و لب پریدگی ها و فضاهای بین دندان ( یا دیاستم ها ) را پر کند ظاهر و انعکاس نور آن مشابه دندان طبیعی است. مقاومت آن نسبت به کامپوزیت بالاتر هست و همچنین نمای طبیعی مقاومت آن هم نسبت به وینیر کامپوزیت بیشتر است ولی هزینه آن بیشتر بوده و کمی تراش دندان هم مورد نیاز است .

روکش های سرامیکی

گاهی در صورت وجود دندان قروچه و یا تخریب قسمت های زیادی از دندان ناشی از پوسیدگی و شکستگی دندان، نیاز به روکش هایی هستیم که کل دندان را در بر گرفته و آن را محافظت می کند.

درمان ارتودنسی

یکی از مناسب ترین و بهترین درمان ها برای ردیف کردن دندان ارتودنسی است در صورت داشتن مشکلات فکی در کنار ناصاف بودن دندان، نیاز به جراحی فک و صورت در کنار درمان ارتودنسی هست.

طول دوره درمان بین ۱ تا ۲ سال است  این درمان نمی تواند ناهنجاری ها و بد فرمی های دندان و یا تیرگی دندان را برطرف نماید .

کاشت دندان یا ایمپلنت

گاهی نازیبایی به علت فقدان یک یا چند دندان است  که به علت پوسیدگی عمیق دندان و یا آسیب و تصادف و گاها به علت بیماری لثه ای بروز کرده است.

کاشت ایمپلنت درمانی مطمئن و طولانی مدت جهت بازسازی ناحیه بی دندان می باشد.

ایمپلنت یک قسمت اصلی دارد که داخل استخوان قرار می گیرد . و دارای نمای رزوه دار یا پیچی شکل است که از جنس تایتانیوم بوده و به استخوان فک جوش می خورد. قسمت دوم قسمت روکش می باشد که با رنگ و نمای دندان های مجاور خود تطابق دارد.

طرح لبخند هالیوودی

 جراحی اصلاح طرح لبخند لثه ای

یکی از عوامل در افزایش زیبایی لبخند ، داشتن فرم لثه زیبا و رنگ صورتی مناسب میباشد.

در افرادی که حین لبخند دارای دندان های کوتاه میباشند و یا حین لبخند یا صحبت کردن لثه آن ها نمایان میشود ( و به اصطلاح خنده لثه ای یا gummy smile ) گویند .

میتوان با مراجعه به متخصص لثه این نمای نازیبا را بر طرف کرد  و از طرفی به ارتفاع تاج دندان مناسب رسید که باعث حذف لثه نمایان شده هم میباشد و میتوان این درمان را با تکنیک لیزر هم بدون جراحی و بخیه ارائه داد .

مرکز تخصصی ما با حضوردکتر شهرام اسعدی، متخصص لثه که دارای فلوشیپ لیزر از ایتالیا هم می باشند، آماده ارائه درمان های تخصصی زیبایی لثه بدون نیاز به جراحی و بخیه و خونریزی بوده و در کوتاه ترین زمان ممکن مشکل بیماران عزیز را بر طرف می نماید.

طرح لبخند هالیوودی

هزینه طرح لبخند هالیوودی

هزینه ها در مورد هر فردی با فرد دیگر متفاوت بوده و نوع درمان هم ممکن است متفاوت باشد.

در واقع زیبایی جزء موارد مهمی است که اکثرا به آن توجه دارند در این زمینه صورت جزء اجزاء مهم در زیبایی به شمار می آید.

در چهره بعد از چشم ها در واقع دندان ها جزء دوم مهم در زیبایی و جذابیت به شمار می آید و خنده زیبا در واقع می تواند زیبایی چهره را بیش از پیش نمایان کند .

اصلاح طرح لبخند یک علم تخصصی در دندانپزشکی بوده است و دارای محبوبیت بالایی بین افراد مراجعه کننده میباشد.

طرح لبخند هالیوودی در واقع ردیف بودن دندان ها و شفاف بودن و فرم زیبایی دندان می باشد  و راه های مختلفی جهت شفاف و ردیف نمودن دندان ها وجود دارد.

سابقه لبخند هالیوودی به گذشته بر میگردد، یکی از روشهای گریم روی دندان های بازیگران در زمان ضبط فیلمبرداری بوده در واقع روکش هایی از جنس آکریل به صورت موقت روی دندان های بازیگران چسبانده می شد که پوسته ای موقتی بود  و چند ساعت بعد از ضبط فیلم از دندان ها جدا میشد.

به همین دلیل این نمای زیبا به نام لبخند هالیوودی شهرت یافت و کم کم عرضه و تمایل جهت داشتن لبخند زیبا به صورت دائمی بین بازیگران افزایش یافت که به مرور زمان بین افراد جامعه هم این تفکر بروز پیدا کرد.

این روکش ها به علت درخشانی زیادی که دارند، در بد رنگی ها، نامرتبی ها و بد فرمی های دندان کاربرد وسیع دارند و این اشکالات را بر طرف میکنند .

اولین مرحله در دستیابی به داشتن طرح لبخند هالیوودی، بررسی دندان ها از لحاظ سلامت میباشد اگر دندان ها پوسیده باشد باید ابتدا به رفع این مشکل همت گمارد  و مرحله بعد سفید کردن دندان ها می باشد که میتوان از لامینت یا کامپوزیت بهره جست .

ایمپلنت دندان و طرح لبخند هالیوودی

در صورت فقدان یک یا چند دندان، بهترین گزینه برای ناحیه خالی ، کاشت ایمپلنت است که دارای طول عمر بالا میباشد  و از زیبایی زیادی برخوردار است که با مراجعه به جراح متخصص لثه با متخصص فک و صورت قابل دستیابی است.

نکته مهم اینکه اگر بیمار دارای لبخند لثه ای باشد یعنی حین صحبت یا لبخند، لثه ها مشخص گردد، با مراجعه به متخصص لثه و با لیفت لثه باعث می شود هم دندان ها نمایش بهتری داشته باشند، و هم دید نمای لثه ای لبخند از بین رفته یا کاهش یابد که طبیعتا لبخند جوان تر و شاداب تر به نظر خواهد رسید.

مرکز تخصصی ما با حضوردکتر شهرام اسعدی، متخصص لثه مجرب و دارای بورد تخصصی و مدرک فلوشیپ لیزر از ایتالیا آماده ارائه درمان های تخصصی به بیماران عزیز و به خصوص جراحی با لیزر برای بیماران دیابتی، بیماران قلبی و بیماران خاص می باشد.

به اشتراک گذارید :

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست های مرتبط

ایمپلنت فوری

ایمپلنت فوری

ایمپلنت فوری زمانی است که کلیه مراحل جراحی اعم از، کشیدن دندان ها و تقویت استخوان و جراحی سینوس لیفت باز و پیوند استخوان همزمان

جرم گیری دندان

جرمگیری دندان

جرمگیری دندان یک روش بهداشتی جهت حذف جرم دندان است و قبل از هر چیز بهتر است در مورد جرم و نحوه تشکیل جرم صحبت

ایمپلنت کامل فک بالا و پایین

ایمپلنت کامل فک بالا و پایین یکی از درمانهایی است که اخیرا بسیار پر طرفدار میباشد. زیرا بیمارانی با سنین مختلف وجود دارند که به