ایمپلنت پانچ یا فوری

ایمپلنت پانچ یا فوری

ایمپلنت پانچ یا فوری از روش های پر طرفدار جهت کاشت ایمپلنت میباشد. زیرا در این تکنیک ، درمان بیمار جهت کاشت در حداقل  زمان و حداقل میزان درد خواهد بود. البته این روش نیاز به مهارت و تجربه ی بالای جراح دارد که دکتر شهرام اسعدی با دارا بودن بورد تخصصی جراحی لثه و ایمپلنت و سابقه ی کاشت بیش از 20 هزار واحد ایمپلنت تا کنون جزو پیشگامان تکنیک ایمپلنت پانچ میباشند.

فیلم ایمپلنت پانچ یا فوری

در ادامه فیلم  ایمپلنت پانچ بدون شکافتن لثه و بدون بخیه توسط دکتر شهرام اسعدی در یک نوبت جراحی را میتوانید مشاهده کنید. توجه داشته باشید که فیلمها مراحل کامل جراحی از شروع تا پایان جراحی را نشان میدهند.

ایمپلنت به روش پانچ یا فوری

در ایمپلنت به روش پانچ لثه شکافته نمیشود در صورتیکه در روش های معمول جراحی به کمک تیغ جراحی لثه شکافته شده و بعد از کاشت ایمپلنت ناحیه مورد نظر بخیه میخورد.

تکنیک دیگری نیز وجود دارد که در آن همزمان دندان کشیده میشود و ایمپلنت کاشته میشود که به آن روش فرش ساکت میگویند، خارج شدن دندان و یا ریشه میتواند بصورت جراحی نسج نرم یا جراحی نسج سخت باشد طبیعتا وقتی لثه شکافته نشود خطر خونریزی و تورم و درد به حداقل میزان ممکن خواهد رسید و سرعت کاشت ایمپلنت افزایش میابد.

البته به چند نکته مهم باید اشاره کنیم:

ضخامت و ارتفاع مناسب استخوان جهت کاشت

حداقل ضخامت مناسب جهت کاشت یک ایمپلنت 4 میلیمتری 6 الی 7 میلیمتر خواهد بود و در صورت نبود این ضخامت نیاز به تقویت استخوان هستیم

ضخامت مناسب بافت لثه جهت کاشت ایمپلنت پانچ

لثه ی کراتینیزه بافتی ثابت و مستحکم جهت حمایت ایمپلنت میباشد و در صورت وجود مخاط و لثه ی متحرک نیاز به پیوند لثه ضروری است. در صورت و جود نقایص فوق امکان کاشت ایمپنت پانچ یا فوری وجود نخواهد داشت.

عکس ایمپلنت پانچ یا فوری

همانطور که در عکس مشاهده میکنید در ایمپلنت پانچ هیچ نیازی به شکافتن لثه و بخیه نیست.

 

ایمپلنت پانچ یا فوری

درد بعد از ایمپلنت پانچ یا فوری

درد حین کاشت ایمپلنت و درد بعد از کاشت ایمپلنت از جمله مواردی است که باعث نگرانی و ترس بیماران عزیز میباشد باید خاطرنشان کرد در صورتیکه بتوان روش ایمپلنت پانچ را اجرا نمود به علت عدم شکافته شدن لثه و عدم نیاز به بخیه ، درد و خونریزی نسبت به روش معمولی جراحی به حداقل میزان ممکن میرسد.

 

به اشتراک گذارید :

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

پست های مرتبط

ایمپلنت فوری

ایمپلنت فوری

ایمپلنت فوری زمانی است که کلیه مراحل جراحی اعم از، کشیدن دندان ها و تقویت استخوان و جراحی سینوس لیفت باز و پیوند استخوان همزمان

جرم گیری دندان

جرمگیری دندان

جرمگیری دندان یک روش بهداشتی جهت حذف جرم دندان است و قبل از هر چیز بهتر است در مورد جرم و نحوه تشکیل جرم صحبت

ایمپلنت کامل فک بالا و پایین

ایمپلنت کامل فک بالا و پایین یکی از درمانهایی است که اخیرا بسیار پر طرفدار میباشد. زیرا بیمارانی با سنین مختلف وجود دارند که به