واترجت

واترجت دستگاهی است که به منظور تمیز کردن سطوح مختلف داخل دهان کاربرد دارد و میتوان نواحی مختلفی از دهان از جمله نواحی بیرونی و داخلی دندان و نواحی بین دندانی و فضای بین روکش ها و زیر روکش ها را تمیز کند و امروزه جهت تمیز کردن روکش های ایمپلنت های کاشته شده نیز کاربرد بسزایی دارد زیرا فشار آب دستگاه واترجت میتواند تمام باکتری ها و بقایای غذایی موجود در بین دندان ها و زیر روکش ها و حتی نواحی اطراف ایمپلنت را جدا نماید.

مقالات زیادی حاکی از این است که تاثیر واترجت از مسواک و نخ دندان نیز بیشتر است. دستگاه واترجت به دندان ها و لثه ها آسیب نمیزند و باعث کاهش خونریزی لثه نیز میشود و این امر باعث کاهش عفونت و التهاب لثه میشود.

 

  • در ارتودنسی بسیار کاربرد دارد زیرا نواحی که به خوبی نمیتوان مسواک زد را به راحتی تمیز میکند.
  • استفاده از واترجت بسیار آسان و راحت میباشد.
  • برای افرادی که مشکل مفصلی و آرتروزی دارند بسیار مناسب میباشد.
  • استفاده از این دستگاه به وقت و زمان کمتری نیاز دارد.
  • استفاده از آن در کاهش و رفع بوی دهان موثر است.
  • استفاده از این دستگاه باعث افزایش و بهبود بهداشت دهان و دندان میشود.
  • استفاده از واترجت برای افراد مسن بسیار راحت میباشد.
  • استفاده از این دستگاه برای کودکان توصیه نمیشود.

مشخصات واترجت

دستگاه واترجت دارای مخزن آبی میباشد که آب در آنجا ذخیره شده و دارای سَری های مختلف میباشد که جهت تمیز کردن روی دندان ها ، بین دندان ها ، نواحی اطراف ایمپلنت ها ،تمیز کردن لمینت ها ، تمیز کردن نواحی زبان و تمیز کردن براکت های ارتودنسی کاربرد دارد.

نحوه عمل آن به اینصورت است که آب را با فشار بالا به میزان 1800 میلیمتر بر دقیقه به روی نواحی مورد نظر اسپری میکند و حتی توانایی نفوذ به اعماق لثه را دارد که این امر باعث خارج شدن باکتری ها و دیگر میکروب های پنهان شده در زیر لثه میباشد که خود این مساله باعث کاهش التهاب و بیماری لثه علاوه بر جلوگیری از پوسیدگی دندان میشود.

فشار موجود در این دستگاه با پاشدن آب با فشار بالا به دندان ها و لثه ها پلاک میکروبی و مواد غذایی باقیمانده از سطوح دندانی ، لثه ای اطراف روکش ها و ایمپلنت ها را تمیز میکند.

 

انواع واترجت

واترجت دارای انواع مختلفی است که شامل مدل مسافرتی و مدلهای معمولی میباشد.

مدل مسافرتی حجم کوچکتری دارد و به راحتی قابل جابجایی است.

واترجت دندانی در دو نوع باسیم و بی سیم (پرتابل) طراحی شده است و مخزن های آبی آن ها دارای گنجایش های مختلفی میباشند و منبع تغذیه بعضی از آنها برق شهری و بعضی ها با باتری میباشد.

واترجت از دو قسمت مخزن آب و پمپ آب تشکیل شده و دارای سری های مختلفی میباشدو

قیمت واترجت

قیمت واترجت به عوامل مختلفی از قبیل برند شرکت سازنده ، تعداد و تنوع سری های موجود و قابلیت های آن بستگی دارد که حدود قیمت از 2 ملیون تومان تا 10 ملیون تومان موجود میباشد.

مزایا و معایب استفاده از واترجت

مزایا

از مزایای واترجت تاثیر بالا در تمیز کردن بقایای غذایی و باکتری های بین دندانی و زیر روکش ها و اطراف ایمپلنت و اطراف براکت های ارتودنسی میباشد ف در صورتیکه مسواک این قابلیت را ندارد.

به علت حذف باکتری ها و التهاب و بقایای مواد غذایی باعث کاهش بوی بد دهان میشود.

با خریدن این دستگاه میتوان چند کاربری از آن داشت یعنی هم تا حدی تاثیر مانند مسواک دارد و هم تاثیر مانند نخ دندان جهت تمیز کردن فضاهای بین دندانی.

معایب

در صورت بی دقتی ممکن است همه پلاک ها را حذف نکند.

دارای هزینه بیشتری جهت خرید میباشد.

در صورت استفاده نادرست دچار آسیب میشود.

نحوه استفاده واترجت

واترجت دارای سری های مختلفی میباشد که این سری های مختلف در نواحی مختلفی از دهان از قبیل نواحی زبانی دندان ، نواحی بیرونی دندان ، نواحی بین دندانی کاربرد دارد و همچنین جهت تمیز کردن نواحی زیر و لای روکش های دندانی اثر بالایی دارد.

امروزه استفاده از این دستگاه در افرادی که دارای ایمپلنت میباشند ضروری به نظر میرسد زیرا مسواک به تنهایی قابلیت حذف باکتری ها و مواد غذایی را از اطراف ایمپلنت ندارد که همین امر باعث التهاب لثه ، خونریزی لثه و بوی بد دهان در این افراد خواهد شد.

جهت سفارش واترجت فرم زیر را تکمیل کنید.

 

به اشتراک گذارید :

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

پست های مرتبط

عوارض کامپوزیت دندان، عوارض خطرناک کامپوزیت دندان

عوارض کامپوزیت دندان چیست؟

عوارض کامپوزیت دندان به مشکلاتی گفته می شود که در اثر انجام کامپوزیت به وجود می آیند. اگرچه کامپوزیت به عنوان یک روش امن برای

کامپوزیت دندان کج، مراحل کامپوزیت دندان کج

کامپوزیت دندان کج چگونه است؟

کامپوزیت دندان کج یک روش مناسب برای اصلاح فرم دندان های نامرتب است. دندان ها به شکل مؤثری زیبایی افراد را تحت تأثیر قرار می